از سرگیری پرواز از انگلیس، هلند و مالزی به تهران

از سرگیری پرواز از انگلیس، هلند و مالزی به تهران
معاون امور بین الملل و عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از آمادگی «بریتیش ایرویز» انگلیس، «کی.ال.ام» هلند و «ایرآسیا» مالزی برای ازسرگیری پرواز به تهران خبر داد و گفت: تا دی ماه امسال با وجود ادامه تحریم ها، شمار پروازهای بین المللی نسبت به پارسال 10 درصد افزایش یافت.
به گزارش وزارت راه وشهرسازی، «محمد خداکرمی» گفت: مسئولان شرکت هواپیمایی ملی انگلیس (بریتیش ایرویز) این هفته به ایران سفر می کنند و یادداشت تفاهم تازه ای بین سازمان هواپیمایی کشوری ایران با این شرکت هواپیمایی امضا می شود.

مسئولان شرکت هواپیمایی ایرفرانس (شرکت هواپیمایی فرانسه) نیز دو ماه پیش به ایران آمدند و یادداشت تفاهمی با سازمان هواپیمایی کشوری در زمینه برقراری پروازهای پاریس- تهران امضا کردند. خداکرمی افزود: قرار است سقف پروازهای شرکت هواپیمایی «لوفت هانزا» آلمان در مسیر فرانکفورت- تهران افزایش یابد.

معاون امور بین الملل و عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری یادآورشد: پروازهای شرکت هواپیمایی «کی.ال.ام» هلند که از سه سال پیش قطع شده بود، در مسیر آمستردام- تهران برقرار می شود. وی گفت: پروازهای این شرکت های هواپیمایی در سه ماه نخست سال آینده افزایش می یابد یا برقرار می شود.

خداکرمی افزود: شمار پروازهای شرکت هواپیمایی «آلیتالیا» در مسیر رم- تهران از چهار پرواز هفتگی به هفت مورد افزایش یافت و شرکت هواپیمایی «ایرآسیا» مالزی نیز که پروازهای آن از سال 1392 به مقصد ایران قطع شده بود، برای برقراری دوباره پروازهای خود اعلام آمادگی کرده است.

تاکنون مجوز هفت هزار پرواز خارجی برای نوروز صادر شده است
معاون امور بین الملل و هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری مقصد بیشتر پروازهای سیاحتی خارجی در نوروز را امارات و ترکیه و پروازهای زیارتی را بغداد و نجف اعلام کرد.

خداکرمی درباره برنامه ریزی برای پروازهای نوروزی گفت: تاکنون مجموع مجوزهای صادر شده پروازی برای نوروز بیش از 21 هزار پرواز برنامه ای و فوق العاده است که هفت هزار پرواز آن خارجی و 14 هزار پرواز مربوط به پروازهای داخلی است.

وی اعلام کرد امسال به دلیل اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، شرکت های داخلی برای پروازهای داخلی نسبت به پارسال تمایل بیشتری دارند.

افزایش 19 درصدی شمار پروازهای داخلی نسبت به بهمن پارسال
این مسئول گفت: بهمن ماه امسال شمار پروازهای داخلی نسبت به پارسال 19 درصد افزایش یافت که به دلیل اجرای آزادسازی نرخ بلیت بود. به گفته وی، این آمار در سال های گذشته نزدیک به چهار تا پنج درصد بود.

معاون امور بین الملل و هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری یادآوری کرد هر سال در اواسط اسفند با مشکل کمبود بلیت برای پروازهای نوروزی روبرو بودیم و افزود: خوشبختانه امسال با اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما ظرفیت پروازهای داخلی افزایش یافت و کمبود بلیت هواپیما تا میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

منبع: ایرنا