تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

اعزام کارشناسان «هما» برای بررسی هواپیمای A330

اعزام کارشناسان «هما» برای بررسی هواپیمای A330
هواپیمای ایرباس A330 شرکت هواپیمایی «هما» در مراحل پایانی برای ورود به ایران است در همین راستا گروهی از کارشناسان «هما» برای صلاحیت پروازی این هواپیما عازم فرانسه شده‌اند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، کانال مجازی شرکت هواپیمایی «هما» اخیرا تصویری از هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ ایرباس منتشر کرده و از مراحل پایانی این هواپیما برای تحویل به ایران‌ایر خبر داده است.

در همین راستا چند روز گذشته گروهی از کارشناسان و متخصصان شرکت جمهوری اسلامی ایران هما برای اعتبار بخشی گواهینامه و صلاحیت پروازی هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ عازم شهر تولوز فرانسه شدند.

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» 10 فروند از این مدل هواپیما را سفارش داده که دو فروند آن سفارش آویانکا برزیل است اما به علت مشکلات مالی و بحران برزیل سفارش خود را لغو کرده است و 8 فروند آن هنوز تولید نشده است.

هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ توانایی جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را دارد، کاربرد آن بیشتر در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است که یکی از پرفروش‌ترین هواپیماهای دو موتوره پهن‌پیکر جهان است که شرکت هما اولین ایرلاین داخلی است که این هواپیما پهن‌پیکر را در اختیار دارد

این هواپیما تا به حال 8.5 میلیون پرواز و به 1.5 میلیارد نفر خدمت‌رسانی کرده است و 20 ثانیه یک نشست و یک فرود در سطح جهان انجام ‌می‌دهد که در همین راستا در رده امن‌ترین هواپیماهای جهان قرار دارد.

این هواپیما به عنوان عضو اصلی بسیاری از شرکت‌های برتر دنیا است و دارای بازدهی بالا از نظر هزینه‌های نگهداری، مصرف و در عین حال بهترین هواپیما برای خدمات‌رسانی به مسافران است که سالیانه ایرباس 150 میلیون دلار را برای به‌روزرسانی آن هزینه می‌کند.

کابین پرواز این هواپیما دارای سیستم پروازی نوین، سیستم‌های مدیریت پرواز و صفحات رنگی است که باعث کاهش بارکاری خلبان و افزایش دقت و کاهش خطای انسانی می‌شود.

کابین مسافران این مدل از هواپیما دارای صندلی‌های با عرض 18 اینچ است که از سیستم‌های سرگرمی داخل پرواز پشیبانی می‌کند.