تماشایی‌ترین لابی‌ هتل ها در سرتاسر دنیا

تماشایی‌ترین لابی‌ هتل ها در سرتاسر دنیا
لابی از مهم‌ترین بخش‌ها در طراحی هتل در نظر گرفته می‌شود؛ چرا که میهمان در بدو ورود به ساختمان هتل وارد لابی شده و هرگونه برداشت و تجربه‌ی منحصر به فرد از هتل در وی با حضور در لابی صورت می‌گیرد؛ هتل‌های مجلل بسیاری موفقیت خود را در این بخش ثابت کرده اند. برای مثال، هتل بلاژیو در لاس وگاس سقفی پوشیده از دو هزار شکوفه‌ی بلوری دست‌ساز و رنگارنگ دارد؛ یا پس از ورود به پذیرش برج العرب در دبی دریایی از چشمه‌ها و برگ‌های طلا چشمان شما را خیره خواهد کرد. همچنین، هتل شامبالا گیم در آفریقای جنوبی دارای یک لابی تماما ساخته شده از مواد طبیعی به سبک زولو است. برای دیدن لابی‌های تماشایی هتل‌های مجلل با کجارو همراه باشید.

همیشه اولین برداشت اثرگذارترین است و این هتل‌ها بهترین تجربه از تماشایی‌ترین مناظر را در ذهن بیننده به جای می‌گذارند؛ هتل‌هایی با لابی‌های حیرت‌ برانگیز که برای تحت تاثیر قرار دادن میهمانان از هیچ تلاشی فروگذار نیستند.

هتل بلاژیو | Bellagio Hotel
یکی از نفس‌گیرترین مناظر معماری، طراحی هتل بلاژیو (Bellagio Hotel) در لاس وگاس است که سقف آن با بیش از دو هزار شکوفه‌ی بلوری دست‌ساز و در هزاران رنگ پوشیده شده است.
هتل دِ روری | The Reverie
همچنین کاشی‌های منقوش، پله‌های مارپیچ و چلچراغ‌های درخشان در هتل دِ روری (The Reverie) شهر سایگون در ویتنام و هتل پالاتزو پاریگی (Palazzo Parigi) در میلان از دیگر معماری‌های به یاد ماندنی در لابی هتل‌ها هستند.
هتل برج العرب | Burj Al Arab
در دیگر هتل‌ها، مانند برج العرب با کمک گرفتن از ویژگی‌های منحصربه فرد آب، جلوه‌هایی بسیار جذاب به وجود آمده است. با ورود به برج العرب در شهر دبی دریایی از آب نماها و برگ‌های طلایی چشمان شما را خیره خواهد کرد.
هتل رادیسون بلو | Radisson Blu
مورد دیگری از جلوه‌های آب استفاده از آکواریوم است؛ همانطور که هتل رادیسون بلو (Radisson Blu) به آکواریوم خود با گنجایش بیش ازیک میلیون لیتر و ارتفاع ۲۵ متر در لابی می‌بالد. نمایی گنبد آبیِ خیره کننده‌ی آکوآدوم در لابی هتل رادیسون بلو در برلین واقع شده است. گفته می‌شود که این آکواریوم بزرگ‌ترین مخزن استوانه ای در جهان است.
هتل شامبالاگیم | Shambala Game
هتل شامبالاگیم (Shambala Game) در والواتر آفریقای جنوبی نیز به سبک سنتی زولو ساخته شده است؛ لابی این هتل نیز با مواد و مصالح طبیعی ساخته شده و با کنده کاری‌های چوبی تزئین شده است.
هتل دِ روری | The Reverie
در هتل دِ روری شهر سایگون، ویتنام، میهمانان می‌توانند از فضای مجلل این هتل لذت ببرند، البته اگر بتوانند از تماشای لابی زیبای آن دست بکشند.
هتل پالاتزو پاریگی | Palazzo Parigi
پالاتزو پاریگی با جلوه و شکوه دکوراسیونی به سبک کلاسیک از میلان در دهه‌ی 1930 طراحی شده است؛ همینطور چلچراغ‌هایی زیبا دارد که در مرکز لابی هتل با ستون‌ها و کف مرمری قرار گرفته است.
هتل واین | Wynn Las Vegas
در هتل واین، لاس وگاس با یک آتریوم بسیار متفاوت روبرو خواهید شد؛ این آتریوم سقفی شیشه‌ای دارد که پر از گل‌ها و گیاهان رنگارنگ است.

آتریوم : به فضایی آزادی گفته می‌شود که در وسط ساختمان‌ها و به ویژه هتل‌ها قرار دارد و تمامی طبقات را به یکدیگر متصل میکند.

هتل آیس | Ace Hotel
هر ساله هتل آیس در سوئد به شکل باشکوه تری نسبت به سال قبل ساخته می شود. این لابی در سال 2012 دارای تم جنگلی با پیشخوان پذیرشی بود که به شکل ماهرانه و ظریقی حکاکی شده بود.
لا مامونیا | La Mamounia
لا مامونیا در شهر مراکش با شکوهی به سبک مراکشی، و میلیون‌ها کاشی که با دست برش خورده و همچنین نورپردازی و ستون‌هایی با تزئینات زیبا.
هتل چدی مسقط | Chedi Muscat Hotel
تلفیقی از درک ظرافت و زیبایی، با معماری عمانی و سبک ذِن آسیایی، در هتل چدی مسقط (Chedi Muscat Hotel) در عمان حتی پس از بازگشت از سفر ردپایی در ذهن شما بر جا خواهد گذاشت.
هتل مجلل بلاژیو | Bellagio Hotel
اعجازی از نمایش رنگین‌کمانی دو هزار گل بلوری توسط مجسمه سازی به نام دیل چیهولی در لابی هتل مجلل بلاژیو در لاس وگاس.
هتل قصر البوستان | Al-bustan Palace
هتل قصر البوستان (Al-bustan Palace) در عمان با نمای ورودی نفس‌گیر و کلیسا مانندی که دارد، معماری باشکوه عربی را به رخ تماشاچی می‌کشد.
هتل رافلز | Raffles Hotel
لابی مجلل هتل رافلز (Raffles Hotel) به شکلی کلاسیک و البته آهسته تغییر و اصلاح می‌شود. این هتل در سال 1887 ساخته شد و یکی از بهترین گزینه‌ها در سنگاپور در حال حاضر به شمار می‌آید.
هتل کاپ ژولوکا | Cap Juluca
در هتل کاپ ژولوکا (Cap Juluca) در وست ایندیز می توانید شاهد منظره‌ی تماشایی خلیج ماوندی (Maunday Bay) باشید که چشم اندازی به سوی سواحل ماسه‌ای سفید و آب‌های فیروزه‌ای دارد.
هتل زبیل سرای جمیرا | Jumeirah Zabeel Saray
در هتل زبیل سرای جمیرا، شیفته‌ی شکوه و جاذبه‌ی عربی خواهید شد که با نورپردازی درخشان، آب‌نماها و سالن‌های نشیمن باشکوه تکمیل شده است.
منبع : Dailymail