پنانگ | Penang

پنانگ | Penang
پنانگ یکی از مشهورترین تفریحگاههای اقامتی مالزی است.این ایالت شامل جزیره پنانگ و باریکه ای از سرزمین اصلی است. مرکز آن جرج تاون است که یکی از شهرهای عمده مجذوب کننده با بناهای تاریخی و سوابق فرهنگی است.خط ساحلی شمالی پنانگ با گستره ای از شنهای طلایی و آبهای پر تلالو مکان شناخته شده ای برای خارجیان و دیدارکنندگان محلی است.

این جزیره در 112 کیلومتری شمال Seberang Perai قرار دارد. نام پنانگ از کلمه "پالا پنانگ" در مالایی، به معنی درخت فوفل، آمده است. جزیره پنانگ دارای مراکز خرید مدرن و جذابیت‌های متعددی است. پنانگ را غالبا" مروارید شرق می نامند. این ایالت یکی از سحرآمیزترین و رمانتیک ترین شهرهای مشرق زمین را در بردارد. پنانگ در ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار دارد و نام خود را از کلمه محلی پینانگ که به معنی درخت فوفل (بتل نات) گرفته است. ایالت پنانگ از جزیره پنانگ و باریکه ای از خشکی مقابل آن در سرزمین مادر که به نام سبرانگ پرای معروف است، تشکیل می شود. دو طرف این ایالت بوسیله پلی به طول ۵/۱۳ کیلومتر به یکدیگر متصل شده اند.

باغ ارکیده :
باغ ارکیده پنانگ نزدیک هتل اکواتوریال واقع شده و فقط 5 دقیقه از فرودگاه فاصله دارد. این پارک 2 هکتاری شامل باغ گل و مزرعه خزندگان میباشد. بازدیدکنندگان از تنوع گلها و ارکیدهای باغ در کنار آبشار لذت میبرند. علاوه بر آن پارک گوزن ها، باغ کاکتوس ، برکه ژاپنی و بسیاری گیاهان دیگر برای بازدید موجود هستند .
باغ پرندگان :
اولین و بزرگترین پارک پرنده در مالزی است که در سال 1988 در زمینی به مساحت 5 هکتار با وجود بیش از 300 گونه از پرندگان مختلف جهان که 150 گونه آن متعلق به مالزی است، واقع شده است. بیش از 3000 پرنده با نظارت و دقت کامل در150 قفس در کنار یکدیگر رشد و تولید مثل میکنند. کلیه پرندگان داخل قلعه و دو مرغداری بزرگ نگهداری میشوند که شما میتوانید هنگام بازدید به آنها غذا بدهید. این پرندگان از سایز کوچک تا بسیار بزرگ میباشند و بعضی از آنها مقلد هستند. این پارک در بین دوستداران پرنده و مردم عادی محبوبیتی خاص دارد .
پارک گیاه شناسی :
گیاهان استوایی با رنگهای مختلف در باغی به وسعت 30 هکتار و آبشاری زیبا که در سال 1884 بنا شده یکی دیگر از جاذبه های توریستی است. این باغ شهرتی دیگر برای میمونهای خود دارد .
برج ساعت :
برج ساعت به 4 ردیف تقسیم شده است. ردیف اول اوکتاگونال نامیده میشود. ردیف دوم آرک و ردیف سوم گنبد است.برج ساعت. طراحی آرک و گنبد افریقایی است . ردیف دوم سنگری بوده برای طبقه اول در زمان جنگ . ساعت در بالای ردیف فوقانی واقع شده است. برج ساعت از دور شبیه مناره یا مسجد به نظر میرسد.

موزه و گالری:
موزه و گالری دارای عکسهای مختلف، عتیقه و نگاره های قدیمی است. در سال 1821 بنا شده و پیش از آن مدرسه رایگان پینانگ نام داشته است.
قلعه :
در سال 1786 در منطقه فرانسیس لایت ساخته شد که اصل ابتدایی آن با حصاری چوبی بوده و در سال 1804 توسط زندانیان باز سازی شد. امروزه شامل آمفی تاتر سر باز و گالری تاریخی و مرکز سوغاتی و صنایع دستی است. داخل قلعه دو توپ وجود دارد که توسط خاندان هلندی پس از آنکه مورد چپاول پرتقالیها قرار گرفته بودند به سلطان هدیه داده بودند.

مراکز خرید:
از معروف ترین مراکز خرید پنانگ می توان فروشگاه های Penang Road - Burmah Road - Campbell Street را نام برد .

Burmah Road

Campbell Street

Penang Road