سهم ایران از درآمد گردشگری جهان تنها نیم درصد است

سهم ایران از درآمد گردشگری جهان تنها نیم درصد است
اصفهان - ایرنا - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سهم کشورمان از رقم یکهزار و 500 میلیارد دلاری درآمد گردشگری جهان، تنها نیم است.
به گزارش ایرنا، محمدرضا مودودی روز شنبه در نشست خبری نهمین گردهمایی راهنمایان تور گردشگری کشور در اصفهان افزود: سهم درآمد کشور ما از سبد گردشگری تنها بالغ بر هشت میلیارد دلار است.

وی صنعت گردشگری را از صنایع مهم در نظام اقتصادی دنیا برشمرد و افزود: سهم اندک کنونی کشور ما از سبد صادراتی گردشگری در چشم انداز برنامه 1404 باید به 25 میلیارد دلار برسد.

وی افزود: بعد از رفع تحریم ها باید نگاه گردشگری ما به جهان نیز اصلاح شود چرا که اکنون نقش فناوری در این صنعت بسیار ضعیف و نقش ثروت اندوزی در آن بسیار بالاست.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از امضای تفاهمنامه بین کانون گردشگران کشور و سازمان توسعه تجارت خبر داد و گفت: برغم اینکه کشوری بزرگ با ظرفیت بالای گردشگری داریم، اما بجای اینکه در چاه های نفت را ببندیم و در گردشگری را باز کنیم برعکس عمل کرده ایم و ثروت آیندگان را فروخته ایم و صنعت گردشگری کشور را به حالت تعلیق درآورده ایم.

نهمین گردهمایی راهنمایان تور کشور با رویکرد آموزشی امروز با حضور350 نفر در اصفهان آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

برای این دوره آموزشی، سه نفر از مدرسان جهانی از کشورهای سنگاپور، یونان و استرالیا در این دوره حضور دارند.

اصفهان یکی از شهرهای ارزشمند تاریخی و باستانی کشور است که آثار متعدد و با ارزشی از دوره های مختلف تاریخی در آن برجای مانده و این شهر را به موزه ای هنری، تاریخی و طبیعی تبدیل کرده است.

وجود بیش از شش هزار اثر تاریخی در استان اصفهان سبب شده لقب 'نصف جهان' برازنده این خطه ارزشمند سرزمین ایران باشد.

منبع:ایرنا