تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

شرکت خدمات مسافرتی لاچین سیر پیشتاز در کسب رضایتمندی مشتری

شرکت خدمات مسافرتی لاچین سیر پیشتاز در کسب رضایتمندی مشتری
پنجمین اجلاس سراسری رضایتمندی مشتری با رویکرد تجلیل از واحدهای مشتری محور و پاسخگو در روز گذشته تاریخ دوازدهم بهمن ماه با حضور مدیران صنعت و تجارت کشور در مرکز همایشهای بین المللی صدا وسیما برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت لاچین سیر، در این اجلاس ملی که با حمایت علمی و معنوی انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان و فراکسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود، منتخبین پس از ارزیابی شاخص های مشتری محوری و مشتری مداری توسط کمیته تخصصی همایش ، در پایان لوح های مرتبط را دریافت کردند.

شركت لاچین سیر نيز كه همواره مشتري مداري را سرلوحه كار خود قرار داده و جلب رضايت مشتريان خود را فراهم نموده است لوح تقدير رضایتمندی مشتری را به خود اختصاص داد و با اهدای لوح تقدير از سوي مسئولين برگزار كننده اجلاس مورد تجليل قرار گرفت.

جناب آقای حسین شرعی اسکوئی

مدیریت محترم عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت لاچین سیر

امروزه جاودانگی نام های تجاری در گرو رضایت مشتریان بوده و چه بسیار برندهایی در طول تاریخ بشری بوده اند که پس از گذراندن روزهای پر تلاطم در بازار کسب و کار به واسطه تعلق خاطر و رضایت مصرف کنندگان خود دوباره به عرصه رقابت باز گشته اند و همچنین فراوانند نام هایی که به واسطه اهمیت ندادن به سلایق مشتریان نشان و اثری از آن ها برجای نمانده است.

درهمین راستا از شما که با تلاش های بی شائبه خود در ورطه کسب و کار و تجارت با در نظر گرفتن سلایق مصرف کننده، رضایتمندی مشتری را سرلوحه کار خود قرار داده اید قدردانی نموده و این لوح را به پاس مشتری مداری حضرتعالی و مجموعه متبوعتان در پنجمین اجلاس رضایتمندی مشتری 1394 تقدیم حضورتان می نماییم.

از خداوند متعال برایتان نامداری و موفقیت مسألت داریم.