قطار سریع‌السیر و دسترسی آسان به فرودگاه امام

قطار سریع‌السیر و دسترسی آسان به فرودگاه امام
قطار پیشرفت متروی تهران به‌زودی از دروازه‌های جنوبی پایتخت عبور می‌کند و خود را به بزرگ‌ترین متروی کشور می‌رساند تا مسیر ۳۰کیلومتری تهران تا فرودگاه امام خمینی ظرف ۱۵دقیقه و با سرعت ۱۲۰کیلومتر بر ساعت طی شود.

اوایل اسفند ماه سال گذشته بود كه شهردار تهران آخرین خبر را در این‌باره اعلام كرد و گفت: «تست گرم متروی فرودگاه امام در هفته سوم اسفندماه جاری انجام می‌شود.»

بدین‌ترتیب مهم‌ترین گام از دومین خط متروی اقماری تهران برداشته می‌شود و خطوط قطار شهری به 19كیلومتری شهر پرند می‌رسد.

پس از انتشار این خبر در پایگاه خبری – تحلیلی صنعت حمل‌ونقل، تین‌نیوز؛ کاربران نظرات و پیام‌هایی ارسال کردند که بخشی از آنها را در ادامه می‌خوانید.

یکی از کاربران در پیام خود عنوان کرده است: در طرح ساخت قطار سریع‌السیر هم قرار است راه‌آهن تهران ابتدا به فرودگاه امام خمینی ره متصل شود و سپس به قم برود آن‌هم با سرعت 300 کیلومترو یک حمل‌ونقل ریلی چند وجهی را در آینده شاهد باشیم.

وی تاکید کرده است: البته احتمالا قطار سریع‌السیر فرودگاه امام، مورد استفاده مسافران خارجی قرار گیرد و مترو هم برای استفاده عموم، چون مطمئنا هزینه بلیت قطار سریع‌السیر گرانتر خواهد بود.

این کاربر با بیان این‌که هنوز آینده ساخت قطار سریع‌السیر با توجه به سرعت پایین احداث آن معلوم نیست، بیان داشته است: با قطار سریع‌السیر دسترسی به فرودگاه به زیر پنج دقیقه خواهد رسید که یک تحول است و تاکسی‌های فرودگاه امام هم مطمئنا کم کارتر می‌شوند.

وی با پیش‌بینی این‌که احتمالا افتتاح مترو و احداث قطار سریع‌السیر فرودگاه امام، اشتغال تاکسی‌ها را کساد خواهد کرد، خاطرنشان کرده است: تاکسی‌ها در آینده باید تخفیفات بسیاری بدهند و شاید تنها از بعضی مسافران شبانه که به دلیل تعطیلی مترو امکان استفاده از آن را ندارند، درآمد داشته باشند.

این کاربر همچنین تاکید کرده است: در آینده شاهد خواهیم بود که حتی مسافران ساعت پرواز خود را با ساعت فعالیت مترو هماهنگ کرده و پروازهای ورودی روز پرطرفدارتر شوند.

وی در ادامه پیام خود با بیان این‌که شاید برای مسافری که هزینه چند میلیونی بلیت هواپیما را می‌دهد کرایه تاکسی ناچیز باشد، عنوان کرده است: ولی به‌ خاطر هزینه کم جابه‌جایی نسبت به هزینه‌های سرسام‌آور کرایه تاکسی فرودگاه، قطار را ترجیح خواهند داد.

کاربر دیگری نیز در پاسخ به این دیدگاه در پیام خود آورده است: تاکسی‌ها کاربری خودشان را در فرودگاه خواهند داشت.

وی افزوده است: معمولا مسافرانی که بار کمی دارند می‌توانند سوار قطار شوند وقتی تعداد زیادی چمدان داشته باشند، تاکسی بهترین گزینه است.

یکی دیگر از کاربران نیز در این مورد در پیام خود عنوان کرده است: نمی‌شود مسافران ایرانی بدون سوغاتی و چند چمدان بیایند اما راه‌اندازی مترو و قطار شاید درحد 30 تا 40 درصد در کاهش مشتری‌های تاکسی‌ها اثر گذار خواهد بود.

این کاربر افزوده است: البته قطارهای فرودگاه مخصوص طراحی می‌شوند مثل قطار مهرآباد که امکان حمل بار و چمدان را دارد.