همایش "ایران و یونان - فرصت‌های کشف ناشده" در تهران

همایش "ایران و یونان - فرصت‌های کشف ناشده" در تهران
اولین همایش بررسی توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دو جانبه ایران و یونان با عنوان "ایران و یونان - فرصت‌های کشف ناشده" در تهران برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین همایش بررسی توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دو جانبه ایران و یونان با عنوان "ایران و یونان - فرصت‌های کشف ناشده" با حضور نیکوس کوتزیاس، وزیر امور خارجه یونان در تاریخ 9 آذرماه در تهران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، همایش مذکور با هدف کشف و شکوفا کردن پتانسیل‌های نهفته در روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور توسط سفارت یونان و با همکاری گروه شرکت‌های بین‌المللی مایکروسورس برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه یونان در رأس هیاتی عالی‌رتبه از فعالان اقتصادی و فرهنگی در حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، دارویی و درمانی، فرهنگی، صنعتی، گردشگری، کشتیرانی و حمل ‌و نقل، بانکداری، ساخت ‌و ساز، فن‌آوری اطلاعات برای شرکت در این همایش به تهران سفر خواهد کرد.

هم‌چنین مدیران عالی‌رتبه اقتصادی و فرهنگی کشورمان چگونگی ایجاد راهکارهای توسعه و روابط فی‌مابین را با تمرکز بر مشترکات اقتصادی و فرهنگی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

بررسی نقاط قوت هر یک از کشورهای ایران و یونان با توجه به تاریخچه صنعتی اقتصادی و فرهنگی، بررسی ظرفیت‌های فرهنگی، تجاری و اقتصادی موجود در هر یک از دو کشور به‌عنوان فرصت‌های قابل‌ برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری از سوی کشور مقابل، بررسی و استخراج صنایع مورد نظر جهت تعریف همکاری‌های دو طرف، استخراج نقشه راه و برنامه عملیاتی توسعه روابط اقتصادی و هم‌چنین بررسی راهکارهای آگاه‌سازی فرهنگی در میان شهروندان هر کشور نسبت به فرهنگ، سنت و آیین شهروندان کشور مقابل با توجه به تاریخچه و ریشه‌های فرهنگی مشترک دو کشور؛ محور برنامه‌ها و سخنرانی‌های این همایش خواهد بود.

این همایش از ساعت 9 تا 15 روز دوشنبه، 9 آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا