پرواز ایرفرانس به تهران تا آخر فروردین و حواشی آن

پرواز ایرفرانس به تهران تا آخر فروردین و حواشی آن
تهران - ایرنا - هواپیمایی ایرفرانس قرار است تا دو هفته دیگر پروازهای خود را در مسیر پاریس - تهران و بالعکس از سر بگیرد ولی به نظر می رسد برخی از مهمانداران این شرکت به دلیل اینکه در مدت اقامت خود در تهران باید مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، حجاب داشته باشند حاشیه سازی می کنند.
به گزارش تارنمای هفته نامه فرانسوی «لِکسپرس»، مقامات شرکت هواپیمایی ایرفرانس از مساله از سر گیری پروازهای پاریس- تهران از 17 آوریل (29 فروردین) و سود آن برای شرکت خشنودند، اما این خبر نارضایتی (برخی) مهمانداران این شرکت را به همراه داشته است.

نشریه فرانسوی نوشت: از سرگیری فعالیت این خط پروازی پس از هشت سال، خبری «فوق العاده» برای ایرفرانس قلمداد می شود اما نارضایتی در میان مهمانداران این شرکت که باید قوانین ایران را در مورد پوشش خود رعایت کنند، افزایش یافته است.

«فرانسوآز رودولفی» (Françoise Redolfi) معاون دبیر یک اتحادیه صنفی کارکنان ایرفرانس موسوم به «یوناک پ ان س» (Unsa PNC)، اعلام کرد: مدیریت شرکت هواپیمایی اعلام کرده که مهمانداران که پیشتر برای انتخاب دامن یا شلوار برای یونیفورم پروازی خود مختار بودند، برای پرواز پاریس – تهران باید کت بلند و شلوار بپوشند و در خروج از هواپیما موهای خود را نیز بپوشانند.

«فلور ارریگی» (Flore Arrighi) رئیس اتحادیه ناوگان هوایی غیرنظامی فرانسه (یوناک) در این باره گفت: ما نمی توانیم در مورد حجاب در ایران قضاوت کنیم.

وی افزود: مهمانداران باید حق داشته باشند که بدون ایجاد خلل در برنامه کاری، کسر از حقوق و درج در پرونده، این ماموریت (پرواز پاریس- تهران) را نپذیرند.

ایرفرانس اما سه نکته را در مورد طرح یونیفورم خود یادآوری کرده است؛ نخست آن که قوانین ایران در مورد همه خطوط پروازی که به این کشور می روند اجرا می شود؛ دوم، شرایط اجرای بند «ال 1121-2» مربوط به قانون کار فرانسه مبنی بر ممنوعیت اقدامی که مغایر آزادی های فردی باشد، در این مورد صدق نمی کند و سوم آن که این قوانین پیش از توقف پروازهای این خط هوایی به تهران در سال 2008 میلادی، اجرا می شده است و بنابراین چیز جدیدی نیست.

این گزارش در پایان آورده است: مذاکره میان مهمانداران و مدیران ایرفرانس در جریان است و تصمیم نهایی باید تا ابتدای هفته آینده اتخاذ شود. یوناک در نظر دارد در این فاصله به «لورانس روسینیول» (Laurence Rossignol) وزیر حقوق زنان در مورد تصمیم ایرفرانس، هشدار دهد.

منبع: ایرنا