پورت دیکسون | Port Dickson

پورت دیکسون | Port Dickson
پورت دیکسون (معروف به پی دی)، در ایالت Nine States در فاصله ی 90 کیلومتری و 1 ساعتی کوالالامپور واقع شده و به همین جهت، نزدیک ترین ساحل به کوالالامپور می باشد. این بندر بدلیل داشتن ساحلی به وسعت 18 کیلومتر و تعداد زیادی هتل و ریزورت، به عنوان برترین جاذبه ی گردشگری در میان مردم محلی و توریست های خارجی شناخته شده است. پورت دیکسون طولانی ترین سواحل را در مالزی دارد. این ساحل 18 کیلومتر وسعت دارد و شامل سواحل عمومی و یا سواحل خصوصی می شود که تحت تملک هتل ها یا ریزورت ها می باشند.
موزه رویال سری منانتی :
موزه سلطنتی سری منانتی در سالهای 1902-1905 ساخته شد. در اصل این موزه قصر خانواده سلطنتی نگری سمبیلان محسوب می شد. این موزه در شهر سلطنتی سری منانتی، در حدود 50 کیلومتری پایتخت سرمبان، قرار دارد.

این قصر چوبی پنج طبقه با استفاده از میخ و پیچ ساخته شده است. نجارهای آن زمان از میخ های چوبی استفاده می کردند تا قصر بتواند در زمانه های مختلف مستحکم باقی بماند.

در ساخت این قصر از 99 گنبد استوار از جنس الوار به ارتفاع 65 فوت استفاده شده است. رنگ قصر مشکی است و نقوش گلدار ظریفی به این قصر مجلل را زیبایی می بخشد.

بازدیدکنندگان می توانند لباس ها، سلاح ها، اتاق خواب ها و نیز مدارک شجره خانواده سلطنتی را در این موزه تماشا کنند.

موزه لوکوت :
اگر برای تفریح به ساحل پورت دیکسون رفتید، حتما به این موزه هم سری بزنید که به همراه یک قلعه ی تاریخی در شهر تاریخی Lukut واقع شده. شما در اینجا می توانید اطلاعاتی در مورد دوره ی طلایی این شهر و زمانی که مرکز خرید و فروش قلع بوده و مربوط می شود به دهه ی اول قرن 17 ام ،کسب کنید. قلعه ی تاریخی لوکوت در سال 1847 ساخته شده و وظیفه ی حفاظت از این شهر که مرکز تجاری عمده ای به شمار می رفته، بر عهده ی آن بوده است .
موزه ارتش :
موزه ارتش ما را با خود به خاطرات میراث های مختلف می برد، مجموعه های نهایی آثار باستانی که زمانی شاهد جنگ هایی برای حفظ حاکمیت کشور عزیز مالزی بوده اند.