چگونه سفر بی زحمتی داشته باشیم؟

چگونه سفر بی زحمتی داشته باشیم؟
حتما کسانی را دیده اید هنگامیکه به سفر می روند، گویی می خواهند اسباب کشی کنند. این مطلب را با توجه به همین نکته نوشته ام که شاید نکاتی مناسب برای راحت سفر کردن را در خود داشته باشد.
۱- اولین گام برای راحت تر بودن در مسافرت، به همراه داشتن چمدان کوچک است، مثلا یک کوله پشتی. اگر هم کوله پشتی جادار و مناسبی پیدا نکردید می توانید از کیفهای مدرسه ای استفاده کنید. زیرا هرچه کیفتان کوچکتر باشد، حمل آن برایتان راحت تر است و بدین ترتیب همیشه مطمئن هستید که لوازم ضروری همراهتان هستند. اگر فضای کافی برای حمل همه ی وسایل خود ندارید، فقط لوازم ضروری و شخصیتان را بردارید.
۲- به این موضوع که سفرتان ممکن است چقدر طول بکشد، اهمیت ندهید. فقط کافی است ۳ عدد پیراهن با رنگ های معمولی بردارید آنوقت همه ی لباسهایتان متناسب باهم خواهند بود. به هیچ وجه فکرتان را به این مسئله مشغول نکنید که چه بپوشید و چه نپوشید. فقط به این توجه داشته باشید که لباسهایتان تمیز باشند. بهتر است آنهایی را بردارید که به شما بیشتر می آیند. همچنین همیشه یک ژاکت به همراه داشته باشید تا اگر هوا سرد شد، بپوشید. و سعی کنید کفش راحتی به پا کنید تا پاهایتان خسته نشوند.اما دقت کنید که بیش از یک ژاکت باعث زحمت خواهد شد.
۳- صابون یا شامپویی را بردارید که چند منظوره باشد تا در همه ی مواقع از استفاده کنید. مایعی که بتوان از آن برای شستن بدن، موها، دندانها! و لباسهایتان استفاده کنید. از این صابون به مقدار کافی بردارید تا در تمام طول مسافرت به همراه داشته باشید. اگر چنین صابونی پیدا نکردید، ۲ راه دارید: اول اینکه از سالم بودن مواد غذایی فروشگاهی که می خواهید از آن خرید کنید، مطمئن شوید و سپس از آنها بپرسید که آیا شبیه چنین صابونی دارند یا نه، مثلا صابون گیاهی. همچنین می توانید از صابونی که در هتلها و مسافرخانه ها موجود است استفاده کنید که صابون تقریبا خوبی بوده و مقرون به صرفه است.
۴- لباسهایتان را در وان دستشوئی بشویید. یکی از دلایلی که در ابتدا عنوان کردم که فقط ۳ عدد پیراهن بردارید این بود که هر چند روز یکبار می توانید آنها را به راحتی بشویید. از همان صابونی که گفته شد استفاده کرده و آنها را در وان حمام بشویید. سپس آنها را بر روی طناب رخت شوئی بیندازید تا خشک شوند. درضمن یک طناب رخت شوئی مقاوم نیز به همراه داشته باشید. می توانید لباسهایتان را در شب بشویید که تا صبح خشک شده و آماده استفاده شوند.
۵- همیشه این آمادگی را داشته باشید که اگر واقعا به چیزی احتیاج داشتید، آن را بخرید. سعی کنید کمترین لوازم را بردارید و از آوردن وسایل اضافی خودداری کنید. اگر احیانا چیزی را فراموش کردید یا نتوانستید با خود ببرید، آن را بخرید. به یاد داشته باشید که مسافرت فقط برای خوش گذرانی و داشتن اوقات خوش است. اگر چمدان سنگینی با خود بردارید، مجبورید آن را همه جا حمل کنید. کشیدن یک چمدان سنگین بر روی پله ها، پله برقی ها، آسانسورها و یا اطراف شهر، برای هیچ کس خوشایند نیست. پس سعی کنید سبک ترین و ضروری ترین لوازم را بردارید و وقت خود را صرف خوشگذرانی کنید. بنابراین دیگر مجبور نیستید پول اضافه یا انعامی برای حمل و یا نگهداری چمدانتان بپردازید.
۶- همیشه با خود یک ست کامل خیاطی شامل یک عدد سوزن و دو رنگ نخ هر کدام به اندازۀ ۵۰ سانتیمتر داشته باشید تا در صورت وجود کوچکترین مساله، سریعا خودتان آنرا برطرف نمایید. ضمنا به جای حوله می توانید از دستمال کاغذی لوله ای استفاده کنید تا جای کمتری بگیرد. همچنین یک چاقوی سوییسی نیز می تواند جای بسیاری از وسایل اضافی را بگیرد.

سفر خوشی داشته باشید.