کاهش شمار گردشگران در ترکیه موجب ورشکستگی 1300 هتل شد

کاهش شمار گردشگران در ترکیه موجب ورشکستگی 1300 هتل شد
کارشناسان با عنوان کاهش چشمگیر شمار گردشگران خارجی در ترکیه گفتند : این امر موجب ورشکستگی 1300 هتل در این کشور شده است.
به گزارش پایگاه خبری آکتیف خبر 1300 هتل در مناطق ساحلی ترکیه به دلیل زیان دهی در لیست فروش قرار گرفته است.

این امر در چند ماه گذشته به ویژه پس از بروز تنش میان ترکیه و روسیه و تشدید اختلافات میان ترکیه با سوریه و عراق بیشتر به چشم می خورد.

موضوع کاهش حضور جهانگردان بیشتر در ارتباط با مسائل سیاسی است و هتلها در مجتمع های ساحلی دریای مدیترانه و دریای اژه با مشکل مالی رو به رو شده اند.

عبدالرحیم کارامان اوغلو یکی از هتلداران ترکیه عقیده دارد، ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه که منجر به تنش میان آنکارا و مسکو شد، تنها در منطقه آنتالیا موجب ورشکستگی چندین هتل شد.

در پی ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه، روابط مسکو- آنکارا دچار تنش شد و روسیه برای مجازات آنکارا، تحریمهایی را در زمینه های گردشگری، تجاری و آموزشی علیه ترکیه به مورد اجرا گذاشت.

بر اساس تازه ترین گزارش موسسه آمار دولتی ترکیه که امروز منتشر شد، درآمدهای گردشگری در ترکیه در تمامی ماههای سال 2015 میلادی با 8.3 درصد کاهش به معادل 31.464 میلیارد دلار رسید.

بر اساس داده های موسسه آمار دولتی ترکیه درآمدهای صنعت توریسم در این کشور در سه ماه آخر سال 2015 میلادی با 14.3 درصد کاهش، بیشترین کاهش نسبت به فصلهای گذشته را داشت.

میانگین مخارج هر گردشگر که به ترکیه سفر کرده است 715 دلار بر آورد شده است.

در سال گذشته تنش در روابط ترکیه با روسیه آغاز و اختلاف نظرها و خصومتها میان این کشور با سوریه، مصر و عراق ادامه داشت.

در سال گذشته چندین انفجار تروریستی در ترکیه به وقوع پیوست که آخرین آن در مرکز منطقه توریستی سلطان احمد استانبول رخ داد و بر اثر آن دست کم 10 جهانگرد آلمانی کشته و 15 نفر هم زخمی شدند.

ناآرامیهای خونین در داخل ترکیه و درگیریهای مسلحانه میان نظامیان و عناصر 'پ.ک.ک' ادامه داشت و هزاران تن کشته و زخمی شدند.

منبع: ایرنا