راه‌اندازی خط هوایی «تبریز-هامبورگ» با هواپیمای ایرباس جدید قشم ایر

راه‌اندازی خط هوایی «تبریز-هامبورگ» با هواپیمای ایرباس جدید قشم ایر
مدیرعامل این شرکت در نشستی که در شهر تبریز برگزار گردید از راه‌اندازی مسیرهوایی «تبریز-هامبورگ» در هواپیمایی قشم از اواخر اردیبهشت‌ماه سال 1396خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی قشم، محمود شکرآبی افزود: این خط هوایی اواخر اردیبهشت‌ ماه، توسط یک فروند هواپیمای 319 ایرباس که جدیداً وارد ناوگان هوایی این شرکت شده است، با ارائه سرویس های متفاوت آغاز می‌شود و به مرور زمان، تعداد پروازها به دو روز متفاوت افزایش خواهد یافت. وی در ادامه بیان کرد که هماهنگی‌های لازم، با اخد مجوزهای مربوطه انجام گردیده است.

شکرآبی همچنین خاطرنشان کرد: موفقیت و رونق پرواز تبریز-هامبورگ، تجربه مهمی برای توسعه پروازهای اروپایی از طریق تبریز که به عنوان مرکز توریسم اسلامی در سال 2018 خواهد بود.

وی در انتها گفت: خوشبختانه پس از اخذ مجوز TCO جهت انجام پرواز به اتحادیه اروپا به عنوان اولین ایرلاین ایرانی، با تقاضاهای متعددی برای فعال سازی خطوط ارتباطی و برقراری پروازهای اروپا مواجه هستیم وهم اکنون شرایط پروازها فراهم شده و البته باید به این نکته اشاره کنم که استراتژی ما در قشم ایر پرواز در آسمان بین‌المللی است و در همین راستا برنامه ریزی های بلند مدت جهت افزایش ناوگان صورت پذیرفته که ورود هواپیمای ایرباس 319 جدید نیز در همین راستا می باشد.

در این نشست شهردار تبریز، صادق نجفی ضمن تشکر از این اقدام هواپیمایی قشم، راه اندازی مسیر هوایی «تبریز-هامبورگ» را از اقدامات ماندگار در برنامه‌های گردشگری تبریز 2018 خواند و افزود: این خط هوایی، ارتباطات مهم فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دو کشور را پشتیبانی خواهد نمود. و شهرداری تبریز حامی جدی راه اندازی خط هوایی «تبریز-هامبورگ» در عرصه بین المللی خواهد بود.