پرترافیک‌ترین روزهای سال در ماه اوت ۲۰۱۶ تجربه شد

پرترافیک‌ترین روزهای سال در ماه اوت ۲۰۱۶ تجربه شد
در سال ۲۰۱۶ فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها در روزهای ۱۴ و ۳۱ اوت به ترتیب میزبانی از بیشترین تعداد نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر را تجربه کردند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، بر اساس آمار ارایه شده از سوی اداره‌کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‌های کشور در ماه اوت ۲۰۱۶ میلادی بیشترین درصد از کل نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر و در ماه سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی بیشترین درصد از کل ارسال و پست بار را به ثبت رساندند.

از نظر میزان نشست و برخاست هواپیماها، پرترافیک‌ترین روز سال ۲۰۱۶ به ۱۴ ماه اوت اختصاص داشت و در ۳۱ این ماه بیشترین میزان اعزام و پذیرش مسافر و ۱۶ سپتامبر نیز بیشترین میزان ارسال و پست بار در فرودگاه‌های ایران صورت گرفت.

در ۱۴ اوت ۲۰۱۶، یک هزار و ۴۰۳ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام شده است که به وسیله آن‌ها ۱۸۳ هزار و ۵۵۲ مسافر و یک میلیون و ۶۱۹ هزار و ۷۰۱ کیلوگرم بار جابه‌جا شد.

در ۳۱ اوت، تعداد ۱۸۴ هزار و ۲۵۴ مسافر و یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۶۰۱ کیلوگرم بار به وسیله یک هزار و ۳۷۸ پرواز جابه‌جا شدند.

همچنین در ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۶، میزان دو میلیون و ۴۰ هزار و ۹۰۴ کیلوگرم بار و ۱۸۳ هزار و ۹۲۹ مسافر به وسیله یک هزار و ۳۲۷ پرواز در فرودگاه‌های ایران منتقل شدند.

بر اساس این آمار در سال ۲۰۱۶، دست‌کم ۸۰ درصد پروازها در هشت فرودگاه مهرآباد، مشهد، امام خمینی(ره)، شیراز، کیش، اهواز،‌اصفهان و تبریز انجام شد.