• لوح
  • سال نو
  • تور آنتالیا
  • تور دبی
  • تور هند
  • تورهای ترکیبی مالزی
  • تور تایلند
  • تور
  • تور دهلی آگرا جیپور
  • تور مالزی سنگاپور
درباره لاچین سیر

آنتالیا | تور آنتالیا | هتل های آنتالیا | سواحل آنتالیا | تور آنتالیا تابستان | قیمت تور آنتالیا


آنتالیا از کوههای توروس- Toros با پوشش گیاهی از درختان کاج بسمت پایین جایی که دریای زلال و جوشان قرار گرفته امتداد می یابد و به خط ساحلی نا منظم خلیج دور دست منتهی میگردد.
این منطقه آفتابی در طول 300 روز سال همانند بهشتی جهت فعالیت های از قبیل حمام آفتاب ، شنا ، موج سواری ، اسکی روی آب و قایق رانی و کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرد.
چنانچه در ماههای مارس و آوریل به آنتالیا سفر کنید می توانید صبح هنگام به اسکی کردن و عصرها در آبهای گرم مدیترانه به شنا کردن بپردازید. علاوه بر مناطق تاریخی مهم که در این منطقه قرار دارند ، می توان از جنگل های کاج و باغات زیتون ، مرکبات و نخلها و در نهایت از مزارع موز و اوکادو نیز نام برد.
سواحل دریای مدیترانه در ترکیه بعنوان یک مرکز تفریحی و توریستی تلقی می شود. در این سواحل گردشگران میتوانند با استفاده از امکانات رفاهی در همه مکانهای توریستی و تأسیسات آن و همینطور سایر موارد هم تراز در کنار میزبانی مردم خونگرم و مهمان نواز آن تعطیلات خوب و خوشی را سپری نمایند.
این شهر که بعنوان مرکز گردشگری و تفریحی درترکیه محسوب می گردد دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیزی می باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاهها خود نمائی می کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه کاله ایجی قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده ، بسیار جلب توجه می کند.
شهر آنتالیا در همان ابتدا یعنی از سال 159 قبل از میلاد که توسط آتالوس بنا نهاده شد محل سکونت و زندگی مردم بوده است. آتالوس بود که نام این شهر را آنتالیا نامید. این شهر قبل از اینکه بدست عثمانی ها بیفتد تحت تصرف رومی ها ،بیزانسیها و سلجوقیان بوده است.

مسجد كنگره دار Yivli Minareli :
ييولي ميناره لي توسط سلطان علاء الدين كي قباد سلطان سلجوقي در قرن 13 در مركز شهر بنا نهاده شد. اين مسجد با مناره هاي زيبايش امروز به يك سمبل در شهر آنتاليا تبديل شده است. مدرسه كاراتاي - مدرسه علوم ديني كه در منطقه داخل قلعه كاله ايچي قرار دارد. اين مدرسه از همان ابتدا در زمينه حكاكي بر روي سنگ در زمره بهترين مدارس در دوران سلجوقيان به شمار مي آمده است .
از ديگر مناطق ديدني شهر مي توان به 2 مسجد كه در زمان عثمانيان سا خته شده نيز اشاره كرد. يكي از آنها مسجد مراد پاشا است كه در قرن 16 ساخته شد و ديگري مسجد Tekeli - تكلي محمد پاشا كه در قرن 18 بنا شده است ميباشد. اين مساجد از لحاظ كاشيكاري در نوع خود يك شاهكار هنري محسوب مي گردند. در كنار بندرگاه شهر مسجد باشكوه ديگري بنام اسكله - Iskeleقرار دارد كه مربوط به اواخر قرن 19 است. اين مسجد از سنگهاي بريده شده با چهارستون تشكيل شده كه در بالاي چشمه اي طبيعي بنا شده است. برج هيديرليك- Hidirlik كه احتمالاً در قرن 2 به عنوان مقري براي استفاده از فانوس دريايي مورد استفاده قرار مي گرفته است نيز از جمله نقاط ديگر ديدني اين شهر است .


آنتالیا


كسيك مناره :
به معناي مناره هاي بريده شده مي باشد كه در گذشته بعنوان كليسا از آن استفاده مي شده است. اين اثر در واقع نمايانگر تاريخ كهن شهر كه زمان رومي ها، بيزانس، سلجوقيان، عثماني ها تا به امروز را شامل ميشود، مي باشد. هنگاميكه امپراتور ها دريان در سال 130 بعد از ميلاد در شهر (فاسيلين) از استان آنتاليا ديدن كرد بافتخار او دروازه اي با سه طاق و ستونهاي تزئين شده بنا گرديد. در آن زمان اين دروازه تنها راه ورودي به شهر به شمار ميآمد. امروزه دو برج دروازه و قسمتهائي از ديوار مربوطه را مي توان در كنار بندرگاه مشاهده نمود. برج ساعت هم نمادي ديگر از اين شهر است كه هم چنان در ميدان كاله كاپيسي بعنوان سمبل صلابت و پايداري جاي خود را در اين شهر قديمي حفظ كرده است. پارك هاي آتاتورك و كاراعلي اوغلو با آن گلهايي زيبا و رنگارنگ ، آب هاي درخشان اطراف خليج و كوههاي زيبا با مناظر نادر خود همگي وسيله اي است تا اين شهر را به يك تفريگاه زيبا و مشهور تبديل نمايد.

آنتالیا


پارك آبی Aqualand :
در قسمت شرقي ساحل در پارک آكوا با آن سرسره هاي آبي خود مي توان به هرگونه ورزش آبي اقدام نمود.

آنتالیا


مراکز خرید:
ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد. و همچنين درخيابان ايشيك لار بموازات خيابان جمهوريت در يك خيابان يكطرفه بسياري از فروشگاهها به عرضه انواع البسه ، كيف و كفش ، جير وچرم و سوغاتي هاي محلي مي پردازند.

TERRA CITY
اين فروشگاه كه يكي از بهترين و بزرگترين فروشگاههاي تركيه است كه به تازگي در آنتاليا (منطقه لارا ) تآسيس شده است و در آن برند هاي معروف دنيا قرار دارد كه مسافرين محترم مي توانند از خريد خود لذت برده و خريدي به ياد ماندني را در اين مركز تجاري تجربه كنند اين ساختمان 4 طبقه با مساحت 24 متر مربع با معماري مدرن بنا شده است . در واحد A9 ساختمان سينما و مركز سرگرمي كودكان قرار دارد و در طبقه همكف و واحد B2 رستوران و كافي شاپ واقع است .

Kaleici
يكي از بهترين مراكز خريد Kaleici است، كه نزديك ديوارهاي شهر است. با پياده روي تا ديوار شهر شما شانس يافتن آيتمهاي زيادي براي فروش را خواهيد داشت. عطر غذاها و ادويه جات به همراه سر و صداي بازاريان شما را به گذشته ميبرد. سه ناحيه ارزنده براي بازديد عبارتند از: Ataturk، Cumhuriyet و Kaleici. ممكن است علاقمند باشيد كه سري به بازار هميشه باز ميوه و سبزيجات بزنيد. اگر به دنبال سوغاتي، قهوه، چاي، ادويه جات و جواهر بدلي هستيد سري به Pakistaniguy بزنيد.

مركز Tansas/h
يكي از بزرگترين فروشگاههاي مواد غذايي تركيه است. طبقه اول با محدوده وسيعي از غذاهاي محلي و بين المللي با كيفيت، ارائه ميگردند. در طبقه دوم، شما هزاران محصول، لباس، لوازم الكترونيكي، وسايل تزئيني را از برندهاي بين المللي و تركي خواهيد يافت. Tansas/h همچنين داراي پله برقي عريضي است كه براي بردن خريداران و لوازمشان به طبقه دوم مورد استفاده قرار ميگيرد. به عنوان قسمتي از خدمات اين مجموعه Tansas/h براي خانواده ها و فرزندانشان ماشين مخصوص خريد را براي استفاده در فروشگاه تهيه كرده است. اينجا يكي از فروشگاههاي زنجيره اي بين المللي سوئيسي است كه در تركيه بخوبي فعاليت ميكند. اين مجموعه بالغ بر 470 فروشگاه در تركيه دارد، و مكاني براي برندهاي بين المللي، محصولات كامپيوتري، عطرجات، كفش و البسه و بسياري از محصولات ديگر ميباشد.

تفرجگاه Turban Kaleici
اينجا يكي از جذابترين تفرجگاهاي تركيه محسوب ميشود، كه صحنه هاي قديم و جديد را با درختان و گلها، درختچه ها و ... تركيب كرده است. شما در اينجا قادر به يافتن فروشگاههاي فروش تجهيزات دريايي، كفش، برندهاي بين المللي، سوغاتي و ... خواهيد بود. مغازه هاي فروش قهوه در رستورانها، در مركز وسيع آن قرار گرفته است.

تفرجگاه Setur
اين تفرجگاه در 10 كيلومتري غرب آنتاليا در يك مكان آرامتر نسبت به مركز شهر قرار گرفته است. فروشگاهاي كمي براي فروش تجهيزات غواصي در اينجا يافت ميشود. البته آمدن شما به اينجا تنها براي خريد نخواهد بود.

بازار غذاي سر پوشيده آنتاليا
ديدن اين بازار را به شما توصيه ميكنيم. اينجا مجموعه اي در حدود 760 مغازه و دفتر كار، در محدوده 480.000 متر مربعي را شامل ميشود. اين مجموعه عظيم شامل تمام مكانهاي تجاري از قبيل ادارات، ايستگاههاي پليس، پايانه هاي گاز، برخي شعب بانكها، ادره پست، مجموعه ورزشي، سرويسهاي تاكسي و چندين نوع از فروشگاهاي غذا، ميوه و سبزيجات ميباشد.

بازار آنتاليا
بازديد بازار اصلي آنتاليا نيز توصيه ميشود. اين بازار سر پوشيده است و شامل محصولات متنوعي؛ چون صنايع دستي، انواع جواهر آلات، خوراكهاي تركي، سوغاتيهاي ويژه تركيه مثل حلوا، باقلوا، چاي سيب، شيره كاج، ادويه جات و ... است. همچنين شما اينجا ميتوانيد بسياري از فروشگاههاي كفش و البسه از جمله كالاهاي چرمي تركيه را بيابيد. خياطهاي محلي انواع تعميرات را ميپذيرند. در اين بازار همچنين كفشها و لباسهاي دست دوخت با كيفيتي عالي ارائه ميشود.
ديگر سوپر ماركتها و فروشگاههاي بزرگ آنتاليا عبارتند از:
- Kipa
- G Mall
- مركز جهاني White
- مركز فروش ديپو Dipo
- مركز فروش Lara
- فروشگاه زنجيره اي Real
- تمامي بازارهاي عمده فروشي.
درباره لاچین سیر
دسته بندی تورها
دسته بندی محصولات