تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

شگفتی های تایلند | Wonders of Thailand

شگفتی های تایلند | Wonders of Thailand
تایلند دارای بسیاری از نشانه های تاریخی ، طبیعت شگفت انگیز و استراحتگاههای بسیار زیبایی است که موجب تبدیل این کشور به یک مقصد محبوب گردشگری شده است. در این مقاله به معرفی قسمتی از زیبایی های تایلند می پردازیم.
بو سانگ روستای چتر ها | Bo Sang Umbrella Village
بیش از 200 سال است که تقریباً همه اهالی دهکده بو سانگ از راه تجارت چتر، ابریشم و چترهای نخی و سایبان های کاغذی امرار معاش می کنند.

شما می توانید در اینجا شاهد تجارت چترهای تایلندی باشید، پس می توانید از بین انواع و اقسام چترهای زیبا و رنگارنگ طبق سلیقه خود، برای سوغات چتر بخرید.

اینجا هر سال در ماه ژوئن در خیابان اصلی نمایشگاه سالیانه چترهای رنگارنگ نیز برگزار می شود که در آن چترها به نمایش گذاشته می شوند، در این رویداد مسابقات زیباترین چترها و نمایشگاه های عرضه چتر برگزار می شوند و چتر و سایر صنایع دستی به فروش می رسند.

پارک ملی خاو یای | Khao Yai National Park
این پارک با دارا بودن طبیعت متناوب و حیات وحش متنوع بیشترین بازدید را از میان جاذبه های تایلند دارا می باشد.گردشگران می توانند با تماشای آبشارها و پیاده روی در جنگل سرسبز و تماشای میمون ها ، فیل ها و حتب ببرها نهایت لذت را ببرند.

هتل های بسیاری برای اقامت گردشگران در حومه پارک وجود دارد.

بازار شناور | Floating Markets
در بانکوک گردشگران می توانند از بازار شناور ، که بخش منحصر به فردی از فرهنگ تایلند است دیدن کنند.در این بازار انواع میوه های عجیب و غریب ، مواد غذایی دریایی تازه ، آب نارگیل و انواع دیگر خوراکی ها یافت می شود.
کاخ بزرگ و معبد پری کاو | The Grand Palace & Wat Prakeaw
نقطه عطف معروف و قابل توجه بانکوک این کاخ بزرگ است که در سال 1782به عنوان کاخ پادشاه ساخته شده است. این کاخ یکی از مهم ترین مراکز سیاسی و فرهنگی تایلند می باشد.گردشگران می توانند از تماشای فضای داخلی بزرگ و مجلل این کاخ لذت ببرند.
معبد دوای سوتهِپ | Doi Suthep
این معبد در چیانگ مای واقع شده و با جنگل های سرسبز احاطه شده است. این منطقه مانند پارک ملی زیبایی بوده که شما زمان سفر به معبد می توانید از مناظر زیبای آن لذت ببرید.
رفتن به رودخانه چائو پرایا | Go on Chao Phraya River Tour
بانکوک یک شهرستان زیبا و جذاب است. رودخانه بانکوک طی قرن ها نقش اساسی و مهمی در تجارت و سفر داشته است. گردشگران می توانند همراه با تور قایق سواری بر روی این رودخانه در شب از نمای پر زرق و برق آن همراه با هزاران چراغ روشن نهایت لذت را ببرند.
جزایر سیمیلان | Similan Islands
جزایر سیمیلان به مجموعه ای از جزایر در دریایی آندمان گفته میشود که در خلیج استان Phang Nga در تایلند واقع شده است و یک پارک ملی محسوب میشود. این جزایر فاصله ای در حدود 70 کیلو متر از شهر Phang Nga دارند. سیمیلان یکی از مهمترین مناطق توریستی برای غواصی و ماهیگیری است .
آیوتایا | Ayutthaya
آیوتایا در سال 1350 به یک پایتخت پادشاهی تبدیل شد. سازمان جهانی یونسکو آیوتایا را به عنوان یک میراث جهانی اعلام کرده است.آیوایا یک اثر تاریخی با پیچیدگی های خاص و پر زرق و برق است.
پارک ملی آئو فانگ نگا | Ao Phang Nga National Park
پارک ملی فانگ نگا در دریای آندامان واقع شده و مانند یک جزیره تبدیل به نمادی در منطقه شده است. محبوب‌ترین منطقه، جزیره جیمز باند است. اگر می خواهید غارها را کاوش کنید باید سفر یک روزه به غار Koh Panak داشته باشید که تنها با استفاده از قایق می‌توانید وارد آن شوید. این پارک شامل 42 جزیره است و دارای سواحل زیبا، صخره‌های سنگ آهک دراماتیک، غارها و تالاب‌های مختلفی برای کاوش و اکتشاف می باشد.
شهر تاریخی سوختهی | Sukhothai Historical Park
سوختهی یک شهر کوچک در شمال تایلند بوده که در یونسکو به ثبت رسیده و اولین پایتخت تایلند می باشد. سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از این شهر تاریخی به تایلند سفر می کنند. هنوز هم در خرابه های سوختهی معماری های باستانی و سایت تاریخی حفظ شده است.
منبع: placestoseeinyourlifetime