مقاصد گردشگری جنوب ایتالیا | Tourist destinations in southern Italy

مقاصد گردشگری جنوب ایتالیا | Tourist destinations in southern Italy
در این مقاله به معرفی منطقه ای از ایتالیا می پردازیم که مهم ترین بخش جنوبی تاریخی و هنری ایتالیا می باشد. منطقه ای که دارای برخی از قدیمی ترین شهرها در ایتالیاست. اهمیت تاریخی این منطقه موجب جذب بسیاری از گردشگران شده است. در اینجا نگاهی به برخی از این شهرهای جنوبی ایتالیا می پردازیم.
سورنتو | Sorrento
سورنتو ترکیب کاملی از شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد و شهرهای توریستی قدیمی ایتالیایی می باشد. از سورنتو از طریق راه آهن به راحتی می توان به Naples رسید. به این ترتیب گردشگران می توانند به راحتی از امکانات رفاهی آثار باستانی هر دو شهر استفاده کنند. کشتی های برگ از سورنتو به جزیره کاپری و شهر پمپی در فت و آمدند. با این حال سورنتو مکانی عالی و سرشار از غذاهای لذیذ بوده و دارای طبیعت صخره ای خیره کننده و نمای زیبایی از کوه وزوویو شناخته شده است.
پستوم | Paestum
این شهر یونان باستانی زیبا که نام آن در اصل Poseidonia می باشد. دارای سه معبد یونانی خوبی بوده. قدیمی ترین معبد در شهر Paestum معبد هرا است که در حدود 550 سال قبل از میلاد توسط مستعمره نشینان یونانی ساخته شده است. گردشگران اغلب برای بازدید از Paestum در روز به آنجا سفر می کنند تا جاذبه های آن را در روشنایی روز ببینند. علاوه بر این سه معبد یونانی یک موزه، و برخی از مزارع بوفالو نیز در نیز در این شهر بسیار زیباست.
آلبروبلو | Alberobello
این شهر پری بهترین مثال در جهان برای معماری ترولی است. خانه های ترولی به سقف های سنگی مخروطی خود که بدون استفاده از ملات ساخته می شود، شناخته شده است. این ساختمان ها از سنگهای آهکی محلی ساخته شده و قدمت آن به قبل از قرن 14 میرسد. این نوع خانه ها بیشتر در سراسر دره Itria در آپولیا دیده می شوند. آلبروبلو تنها شهری است که از این نوع ساخت و ساز شناخته شده است. گردشگران می توانند در آلبروبلو در خانه های trullo اقامت داشته و در کافه ها نوشیدنی میل کرده و یا از مغازه ها خرید کنند.
تروپئا | Tropea
این شهر باستانی و خیره کننده در میان سواحل ماسه ای و صخره ها قرار گرفته است. تروپئا مکانی خوبی برای دوستداران شن و ماسه و خورشید است که گفته می شود توسط هرکول تاسیس شده است. یک کلیسای قرون وسطی به نام سانتا ماریا دلسولا در ساحل جزیره قرار دارد. کلیسای دیگری به عنوان کلیسای جامع محلی بوده که حامی آن قدیس محلی می باشد.
ساسی دی ماترا | Sassi di Matera
منطقه ساسی دی ماترا محله‌ای متشکل از مسکن‌های غار شکل است که در شهر قدیمی Matera در منطقه Basilicata واقع شده است. قدمت شهر ساسی دی ماترا به ما قبل تاریخ رسیده و جزو اولین سکونتگاه های بشر در ایتالیا می باشد. بسیاری از خانه ها این شهر که در سنگ های توفا حفر شده شباهت بسیار زیادی به غار داشته و اغلب خیابانهای شهر در پشت بام خانه ها واقع شده است. تا سال 1950 کشاورزان همراه با دام خود در این خانه ها ساکن بودند. این ساختمان های سنگی و غاری شکل نمای بسیار زیبا و فراموش نشدنی به شهر بخشیده است.
ناپل | Naples
ناپل، و یا ناپولی، سومین شهر بزرگ در ایتالیا است. ناپل شهر زیباییست اما باید توجه داشت شهر امنی نبوده و حملات خیابانی آن شهرت زیادی دارد. . این در ساحل جنوبی ایتالیا بوده و که بسیاری از مواد غذایی مانند پیتزا و اسپاگتی در جهان از این شهر سرچشمه گرفته است. ناپل ظروف زیبایی دارد که ویژگی آنها مواد تشکیل دهنده این ظروف است. جاذبه های گردشگری در ناپل شامل یک منطقه بزرگ قرون وسطی و قلعه Nuovo و قلعه ساحلی del'Ovo می باشد. همچنین شهر ناپل در کنار تنها آتشفشان قاره اروپا می باشد.
کاپری | Capri
کاپری در خلیج ناپل بوده و جزیره ای غنی در اسطوره شناسی و تاریخ است. کاپری دارای آثار باستانی زیادی متعلق به دوره ماقبل تاریخ و امپراتوری رم است، از جمله خرابه‌های ۱۲ ویلای ساخته شده توسط امپراتور تیبریوس که ده سال در کاپری حکومت کرده بود که تبدیل به یکی از محبوب ترین جاذبه های این جزیره شده است. از جاذبه های طبیعی کاپری می توان به غار آبی و یک غار اسکله ای اشاره کرد. زمان دسترسی به این غار همراه با قایق در زمان آرام بودن جو دریا می باشد. از جمله فعالیت های تفریحی کاپری تور گردش در جزیره و روی دریا بوده و همچنین فعالیت مورد علاقه اکثر گردشگران سوار شدن بر تله کابین و رفتن به قله مونت سلر می باشد.
پمپئی و هرکولانیوم | Pompeii & Herculaneum
پمپئی شهری باستانی است و در جنوب کشور ایتالیا قرار دارد. این شهر نزدیک به ۱۷۰۰ سال زیر خاکسترهای آتشفشانی کوه وزوو که در سال 79 بصورت ناگهانی فوران کرد، مدفون بود. در شهر پمپئی خرابه ها را می توان به صورت گسترده مشاهده کرد. باستان شناسان 3000 خانه مدفون شده زیر خاکستر را که افراد آن به همان حالت زندگی روزمره سنگ شده اند را در این شهر یافت کرده اند. هرکولانیوم شهر رومی کوچک اما ثروتمندی است که دچار سرنوشت مشابه پمپئی شده است. جمعیت کمی داشته درحدود سی صد نفر اما زندگی آسوده ای داشته اند.
ساحل آمالفی | Amalfi Coast
ساحل آمالفي يکي از زيباترين مناطق گردشگری ایتالیا و جهان با آب و هواي گرم مديترانه‌اي است يک نوار ساحلي زيبا به طول ۴۰ کيلومتر است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در طول قرن دهم و یازدهم میلادی شهر ساحلی آمالفی یک دوک نشین مستقل بوده است. سپس توسط ایالت سالرنو تحت کنترل درآمد و پس از وحدت ایتالیا، آمالفی بر روی صنعت گردشگری تمرکز کرد تا در سال 1997 ساحل آمالفی به عنوان میراث جهانی یونسکو به عنوان چشم‌انداز فرهنگی برگزیده شد.
منبع: touropia