تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

کپسول زمان ژول ورن پیدا شد!

کپسول زمان ژول ورن پیدا شد!
یک تیم تحقیقاتی در فرانسه همه ی آثار و مقبره ژول ورن را مورد مطالعه قرار داد که نتایج حاصل از این تحقیق به کشفی فوق العاده منجر شد. این اکتشاف افسانه ای در کوه های پیرنه به وقوع پیوست. علاوه بر این، این اکتشاف متعلق به یکی از مهم ترین نویسندگان تاریخ ادبیات ژول ورن می باشد.
یک گروه از مورخان و باستان شناسان دانشگاه پاریس دکارت و باشگاه کاوشگران آمریکا، در کوه های پیرنه در رابطه با این موضوع تحقیق کردند. تحقیق با استفاده از انواع رادار و هواپیمای بدون سرنشین در سپتامبر شروع شد. در نتیجه این تحقیقات یک جعبه فلزی مربوط به قرن 19 پیدا شد.

این تحقیق با مطالعه دقیق آثار ژول ورن، به ویژه بررسی مقبره این نویسنده معروف آغاز شد. گروه تحقیقاتی از الگوریتم های پیچیده ای استفاده کردند تا منطقه ای را پیدا کنند که در آن می توانستند تعدادی از اشیاء مربوط به ورن را از طریق رمان ها و جزئیات ذکر شده در مقبره او را بدست آورند.

گروه تحقیقاتی جعبه بدست آمده را کپسول زمان نامیدند. این جعبه برای جلوگیری از آسیب در محیطی دور از دسترس نگهداری می شود و محتویات آن در حال حاضر فقط از طریق اسکن قابل روییت می باشند. از آنجاییکه این جعبه مدت زمان زیادی را در زیر خاک سپری کرده است، ادعا می شود که محتویات آن بسیار نمناک و آسیب پذیر می باشند. بدلیل اکسیداسیون، حکاکی های بیرون جعبه خوانا نمی باشند.

اسکن ها در رابطه با محتویات داخل جعبه سرنخ هایی را ارائه می دهند که نشان دهنده ی وجود کتب، اسناد و اشیاء فلزی می باشد. اداعا می شود که این محتویات ممکن است مربوط به اطلاعات زمان او و یا رمان های منتشر نشده ی ژول ورن باشند.

در حال حاضر، کسب اطمینان از اینکه محتویات کپسول زمان با توجه به علائم حاصل شده از مقبره و مناطق مورد تحقیق متعلق به این نویسنده و یا یک فرد نزدیک به او می باشد، برای برانگیختن هیجان در دنیای علم امروزی کفایت می کند.