تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

شهر ناپل و جاذبه های آن

شهر ناپل و جاذبه های آن
ناپل یکی از قدیمی‌ترین جاهای مسکونی در جهان است، چرا که تاریخچه‌ای آن به عصر برنز باز می‌گردد
شهر ناپل و جاذبه های آن
ناپل یکی از قدیمی‌ترین جاهای مسکونی در جهان است، چرا که تاریخچه‌ای آن به عصر برنز باز می‌گردد. این شهر بزرگترین منطقه شهری قدیمی دراروپا بوده و تعداد زیادی از کلیساهای تاریخی نسبت به هر شهر دیگری در جهان در ناپل وجود دارند. جاذبه‌های توریستی فرهنگی بی نظیری در سومین شهر بزرگ ایتالیا وجود دارند. با لاچین سیر و پکیج های ویژه اروپا، می توانید از سفر به ایتالیا"، این سرزمین عشق و تاریخ لذت ببرید.

ناپلی‌ها مطلقا افراد خجالتی نیستند، در خیابان ها با صدای بلند آواز خوانده و در خیابان ها مناقشات سیاسی انجام می دهند. آنها نگرشی ساده به زندگی خود دارند و می توان گفت که زندگی را در آغوش می گیرند. ناپل شهری است که در اطراف خلیج بی نظیر ناپل و در دامنه کوه وزویو ساخته شده است. هر گردشگر بعد از سفر خود به این شهر یک تجربه غنی و اصیل به همراه خواهد داشت.

کلیسای سن سورو sansevero
یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه‌های ناپل در نزدیکی موزه باستان‌شناسی کلیسای سن سورو می باشد. این کلیسای کوچک اما با شکوه در سال ۱۵۹۰ به سبک باروک برای خانواده Sansevero ساخته شد. مجسمه‌های مرموز با معانی نمادین، مانند یک مجسمه مسیح از سنگ مرمر در این کلیسا وجود دارند.
تئاتر سان کارلو
آیا می دانید قدیمی‌ترین خانه اپرای اروپا کجاست؟ تئاتر سان کارلو در ناپل با شکوه و عظمت خود دارای این عنوان می باشد. پس از ساخت آن در سال ۱۷۳۷ معماران زیادی تلاش در دنبال کردن سبک معماری آن داشته‌اند. این تئاتر با اختصاص چندین میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ بازسازی شد.
قلعه ی دلوو dell'ovo
قلعه ی دلوو یا "قلعه تخم مرغ" قدیمی ترین قلعه این شهر است. بر طبق افسانه ها تا زمانی که تخم مرغ سالم باشد شهر از هرگونه فاجعه در امان خواهد بود. این قلعه موزه قومی ماقبل تاریخ نیز می باشد که دارای سرامیک، سفال و مصنوعات فلزی مربوط به دوران اولیه تاریخ ناپل است. ورودی قلعه و موزه رایگان است.
خیابان اسپاکاناپولی Spaccanapoli
Spaccanapoli طولانی ترین و باریک ترین خیابان ناپل است که شهر را به دو بخش تاریخی تقسیم می کند. این خیابان که ۲۷ قرن تاریخ را تجربه کرده است، محله ای شلوغ از کلیساهای تاریخی، میدان‌های پر از جنب و جوش، کافه‌ها و مغازه‌ها را دارا است. ساکنان این خیابان افرادی هستند که اغلب به زندگی شلوغ و پر سر و صدا عادت دارند.
کلیسای جامع ناپل
این کلیسا که به قدیس اولیه شهر San Gennaro اختصاص داده شده است، میزبان مراسم با شکوه در روزهای خاصی از سال می شود. این کلیسای در قرن ۱۲ با استفاده از ۱۰۰ ستون ساخته شده است. کلیسای مربوط به قرن چهارم و تعمیدگاه قرن پنجم نیز به قلمرو کلیسای جامع اضافه شده است.
موزه باستان شناسی ناپل
یکی از بهترین مجموعه های یونانی جهان و مصنوعات رومی را می توان در این موزه یافت. مانند شهر پمپئی، آثار هنری زیادی از جمله شیشه، موزاییک، مجسمه ها و غیره در ان وجود د ارند. ورودی حدودا 8 یورو است و همه روزه (به جز سه شنبه) از ساعت 9 صبح-7:30 بعد از ظهر برای بازدید گردشگران دایر می باشد.
آمفی تئاتر Anfiteatro Flavio
Anfiteatro Flavio سومین آمفی تئاتر بزرگ ایتالیا بعد از کلوسئوم می باشد. در گذشته بیش از 20000 نفر فقط برای تماشای وقایع دیوانه وار و خون و خونریزی مانند مسابقات گلادیاتور در این مکان دور هم جمع می شدند. امروزه، گردشگران می توانند در میان ستون های مختلفی که سقوط کرده اند بگردند و هر چه بیشتر در مورد تاریخ پنهان شده در پشت مکانیسم های پیچیده ی به کار رفته در ساخت این آمفی تئاتر اطلاعات کسب کنند. ورودی حدود 4 یورو است و هر روز (به استثنای سه شنبه) از 9 صبح تا یک ساعت قبل از غروب باز است.