تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

چین، کشوری که هر روز در حال تغییر است

چین، کشوری که هر روز در حال تغییر است
تعداد کمی از کشورهای دنیا فرهنگی مشابه فرهنگ چین دارند. این کشور به نوعی در میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه گیر کرده است
چین، کشوری که هر روز در حال تغییر است
تعداد کمی از کشورهای دنیا فرهنگی مشابه فرهنگ چین دارند. این کشور به نوعی در میان کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه گیر کرده است. تغییر سریع این کشور مردم کنجکاو را از سراسر جهان جذب خود می کند. می توان این موضوع را آمیخته به طنز کرد و گفت که هر روز یک چین جدید به وجود می آید! بنابراین دیگر زمان آن رسیده که دست به کار شده و این کشور شگفت انگیز را کشف کنید. غذاهای چینی به طور باور نکردنی جالب و متنوع هستند و برخی از آنها را فقط می توانید در این کشور پیدا کنید. این راهنمای سفر به چین به شما کمک می کند که بهترین تجربه سفر را داشته باشید.
اقامت
در بسیاری از شهرهای کوچک چین قیمت یک جای خواب ساده حدودا از 25 یوان (CNY) آغاز می شود. این مبلغ در هنگ کنگ و پکن حدودا 90 یوان است. یک سوییت اختصاصی در چین حدود 125 یوان است که در شهرهای بزرگ تقریبا دو برابر افزایش می یابد. هتل های مقرون به صرفه حدود 75 یوان در ازای اقامت و امکانات اولیه ای که در اختیار مسافر قرار می دهند، دریافت می کنند که در هنگ کنگ این قیمت ها بالاتر است. برای کسانی که با چادر سفر می کنند، اردوگاه های زیادی در سراسر کشور وجود دارد.
غذا
غذا در چین ارزان است. غذایی که از یک دستفروش می خرید حدودا 7 تا 14 یوان است. این غذاها شامل نودل، برنج، گوشت خوک یا سوپ می باشند. یک وعده غذایی کامل در یک رستوران حدودا 15 تا 54 یوان می شود، که حدودا 4 یوان هزینه برنج و ظروف تمیز (این موارد جزء حق سرویس هستند) نیز به آن اضافه می شود. اگر فقط غذای محلی بخورید، به ندرت ممکن است پول کم بیاورید. شما می توانید برای وعده های غذایی یک روز کامل کمتر از 68 یورو خرج کنید. در غرب، جنوب غربی و در بخش های مرکزی چین، غذا بسیار ارزان تر از شهرهای بزرگ است و شما می توانید برای هر روز کمتر از 27 یورو در نظر بگیرید – یعنی حدود نیمی از هزینه های شهرهای بزرگ.
حمل و نقل شهری
ممکن است چین یک کشور بزرگ باشد، اما می توان در آن به راحتی و با قیمت های مناسب از یک مکان به مکان دیگر رفت. اتوبوس ها در مسیر سفر بیشتر از بقیه مورد توجه و استفاده هستند و حدودا هزینه ای بین 1.5 تا 3 یوان دارند. شهرهای بزرگ نیز دارای سیستم های زیرزمینی گسترده ای هستند که قیمت بلیط آنها حدودا 6 یوان در هر سفر می باشد. آغاز کرایه های تاکسی حدود 6 یوان می باشد. قیمت بلیط قطار سریع السیر درجه یک پکن به شانگهای حدود 545 یوان، درجه دو حدود 930 یوان، و ویژه حدود 1800 یوان می باشد. به یاد داشته باشید که طبقات پایین تر در قطارهای شبانه معمولا ارزان تر است، زیرا سر و صدای این قسمت بیشتر است.
تفریح
به طور کلی، بازدید از چشم اندازها در چین مقرون به صرفه اند – حتی ورودی جاذبه های توریستی محبوب، مانند دیوار بزرگ چین و یا شهر ممنوعه کم تر از 68 یوان هستند. دیوار چین، علارغم اینکه همیشه در معرض مهاجمان بوده، زیبایی و عظمت خود را حفظ کرده است. ورودی معابد کوچک، گشت ها و مناظر دیگر بسیار ارزان تر هستند که حتی ممکن است 14 یوان نیز باشند.

هزینه سفر به Jade Dragon و Snow Mountain حدود 175 یوان، بازدید از دره Jiuzhai حدود 405 یوان، گذراندن سه روز در کوه های Wuyi در شهر Fujian حدود 270 یوان و کوه های Yellow در شهر Anhui حدود 250 یوان می باشد.

بودجه پیشنهادی روزانه
بودجه روزانه پیشنهادی، 210 الی 280 یوان معادل 30 الی 40 دلار آمریکا است. توجه: این یک بودجه پیشنهادی است که با فرض اینکه شما در یک هتل عادی اقامت داشته باشید، کمتر برای صرف غذا بیرون بروید و اغلب غذاها را خودتان بپزید، ضمنا برای گشت شهری از سیستم های حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با این حال، اگر محل اقامت لوکسی را انتخاب کرده و یا اغلب در رستوران غذا بخورید انتظار بیشتر شدن این مبلغ را داشته باشید!