تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

سفری آسان به شهر خیالی: پاریس

سفری آسان به شهر خیالی: پاریس
پاریس ، نمادی از فرهنگ، تمدن، خیالات عاشقانه، زیبایی، و شهری تاریخی و بسیار شیک می باشد.
سفری آسان به شهر خیالی: پاریس
پاریس دقیقا همان جایی است که شما تصور می کنید. این شهر، نمادی از فرهنگ، تمدن، خیالات عاشقانه، زیبایی، و شهری تاریخی و بسیار شیک می باشد. پاریس مقصدی برای عشق ورزیدن و عاشق شدن است.

برای اولین بار که زیبایی الهام بخش خیابان شانزلیزه را می بینید، انرژی افرادی که درآن رفت و آمد می کنند و شکوه خیره کننده این خیابان شما را مسحور می کند و در آن لحظه است که عاشق پاریس می شوید.

بسیاری از مردم رویای پاریس را در سر دارند، اما فکر می کنند که هزینه سفر به آن بسیار زیاد است. یک عده نیز برای دیدن جاذبه های آن مبالغ بالایی را می پردازند و از طرفی برای اقامت مناطق توریستی را انتخاب می کنند که همه چیز در آنها از پیش تعیین شده است. اما سفر به پاریس صرفا قرار نیست که شما را ورشکست می کند! راه های زیادی وجود دارند که بتوانید با هر بودجه ای این سفر را ممکن کنید.

غذا
غذاهای پاریس در نوع خود بسیار مشهور هستند. خوشبختانه حتی مسافران دست به نقد نیز می توانند در طول سفر خود از غذاهای مقرون به صرفه استفاده کنند. با این حال، قبل از سفر حتما درباره حدود قیمت غذاهای این شهر تحقیق کنید، چرا که رستوران های بی شماری در پاریس وجود دارند که اگر حواستان نباشد ممکن است پول زیادی را در آنها برای صرف غذا از دست بدهید. بسیاری از هتل ها صبحانه ساده ای را که معمولا شامل آیتم های اصلی می شوند، ارائه می دهند. اما برای نهار و شام بایستی برنامه ریزی مشخصی داشته باشید. بسته به رستورانی که برای خوردن غذا انتخاب می کنید، میانگین مبلغ مورد نیاز برای نهار حدودا 5 الی 15 یورو، و شام 10 الی 20 یورو می باشد.
حمل و نقل
پاریس یک شهر فوق العاده برای پیاده روی است، بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید پیاده روی کنید. شاید فقط یک یا دوبار از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم یک بسته بلیط 10 تایی بخرید و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که بلیط های مترو و اتوبوس مشابه بوده و قیمت های مشابهی نیز دارند. یک بسته بلیط 10 تایی حدودا 13.70 یورو می باشد. مترو به هر نقطه از این شهر سفر می کند، بنابراین پول خود را صرف تاکسی نکنید.
اقامت
هتل های مقرون به صرفه، کوچک، دوست داشتنی، و نسبتا گران در پاریس وجود دارند. برای اینکه جای اقامت خوبی گیرتان بیاید، باید کمی ولخرجی کنید. مهمان پذیرها در پاریس نسبت به هزینه ای که دریافت می کنند زیاد جالب نیستند. اگر با دو یا چند نفر به پاریس سفر کنید، اجاره آپارتمان می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. هزینه اقامت در مهمانپذیر حدودا 25 الی 45 یورو، هتل ها حدودا 50 الی 150 یورو، اجاره آپارتمان حدودا 65 الی 120 یورو می باشد.
تفریح
آیا می دانید ورود به یکی از معروف ترین موزه های جهان (لوور) رایگان است؟! اگر به صورت دسته جمعی سفر می کنید، یک کارت ویژه ورود به موزه تهیه کنید که با آن می توانید به راحتی از 60 موزه و بنای تاریخی بازدید کنید. این کار باعث صرفه جویی در هزینه و وقت شما در صف های خرید بلیط خواهد شد. هزینه این کارت حدودا 42 یورو (اعتبار 2 روز)، 56 یورو ( اعتبار 4 روز) و 69 یورو ( اعتبار 6 روز) می باشد. ورودی موزه ها در اولین یکشنبه هر ماه در پاریس نیز رایگان می باشد. شما می توانید با کمی مطالعه قبل از سفر، جاذبه های دیدنی زیادی که ورودی رایگان دارند را در این شهر کشف کنید. از طرفی، اگر در تابستان به این شهر سفر کنید، جشنواره های زیادی از جمله جشنواره جاز پاریس برگزار می شوند که شما به طور رایگان می توانید از آنها بهر ببرید.
96/04/12