تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

اگر نمی دانید در سنت پترزبورگ به کجا بروید، این مقاله را تا آخر بخوانید

اگر نمی دانید در سنت پترزبورگ به کجا بروید، این مقاله را تا آخر بخوانید
سنت پترزبورگ یکی از شهرهای بی نظیر روسیه است که بسیاری از داستان های افسانه ای جهان مربوط به این شهر می باشد
اگر نمی دانید در سنت پترزبورگ به کجا بروید، این مقاله را تا آخر بخوانید
سنت پترزبورگ یکی از شهرهای بی نظیر روسیه است که بسیاری از داستان های افسانه ای جهان مربوط به این شهر می باشد. بناهای تاریخی و جاذبه های مدرن در بیشتر نقاط این شهر دیده می شوند. در کل، بی حوصلگی در این شهر مفهومی ندارد. سنت پترزبورگ یک انقلاب کوچک را از سر گذرانده است که در نهایت تعادل را در میان روسیه قدیم و مدرن برقرار کرده است. با یک تور کامل در شهر مطمئن شوید که دیدنی های مشهور آن را دیده باشید، از طرفی برخی از گنجینه های پنهان و ناشناخته این شهر را نیز فراموش نکنید.
1. میدان قصر
قلب سلطنتی شهر و نماد تاریخی آن میدان قصر Dvortsovaya Ploshchad می باشد. بناهای نئو کلاسیک و بسیار زیبا اطراف این میدان را احاطه کرده اند. این میدان ورودی اصلی برای بازدید از شهر می باشد. قصر بی نظیر آرمیتاژ نیز در این میدان واقع شده است که نام آن برگرفته از این کاخ می باشد. این میدان شاهد رویدادهای مهم تاریخی از جمله انقلاب 1917 شده است.
2. راشمانیوف هتلی برای اهل هنر Rachmaninov
هتل راشمانیوف دارای آثار هنری بسیار مهمی مربوط به زمان بعد از انقلاب در سنت پترزبورگ می باشد. این هتل که زمانی خانه ی سرگی راشمانیوف نقاش، نویسنده و پیانیست معروف روسی بوده است، آثار رمانتیک موسیقی کلاسیکال، به خصوص روسیه را در معرض نمایش می گذارد. فضای داخلی، بخش عمومی، و همچنین اتاق های این هتل مملو از آثار هنری می باشد. طراحی منحصر به فرد مبلمان و فضای این هتل منعکس کننده طراحی قرن 19 می باشد. دو سالن اختصاصی نیز برای برای برگزاری نمایشگاه هنرمندان سنت پترزبورگ در این هتل وجود دارند. فاصله هتل تا کلیسای جامع کازان، میدان کازان و کاخ استراگانوف خیلی کم است. در این هتل به راحتی می توانید چند ساعت را برای بررسی دقیق آثار هنری صرف کنید.
3. جزیره واسیلوسکی Vasilyevsky
چندین جاذبه ی تاریخی در بخش شرقی جزیره واسیلوسکی وجود دارند. علاوه بر این، بسیاری از بناهای مسکونی زیبا و نیز مراکز خرید مشهور در این جزیره وجود دارند. موزه ارارتا Erarta در بخش غربی جزیره واقع است که قطعا یکی از بی نظیرترین دیدنی ها می باشد. این جزیره توسط رودخانه های بولشایا Bolshaya و مالایا Malaya از شمال شرقی و جنوب و توسط خلیج زیبای فنلاند از سمت غرب احاطه شده است. کاخ منشیکوف Menshikov نیز با زیبایی خیره کننده خود در مسیر این جزیره قرار دارد.
4. چشم انداز محله نوسکی Nevsky
کسی که برای اولین بار به سنت پترزبورگ سفر می کند، نباید شانس دیدن این چشم انداز زیبا را از دست دهد. این محله مربوط می شود به سال 1718 و هم اکنون یکی از بهترین مکان های این شهر برای لذت بردن از پیاده روی می باشد. نوسکی بدون بحث قلب فرهنگی و اجتماعی سنت پترزبورگ است که دارای رستوران ها و کافه هایی است که برنامه های فرهنگی در آنها اجرا می شود. درباره تاریخ جذاب نوسکی مطالعه کرده و مطلع شوید که چگونه پیتر کبیر این مسیر را به عنوان مسیری از شهر نووگورود به مسکو راه اندازی کرد. هتل های این منطقه برای مهمانانی که مسیرهای پر جنب و جوش را دوست دارند ایده آل می باشد.
5. باغ تابستانی موزه روسیه
ممکن است به نظرغیر معمول بیاید که در زمستان به دنبال دیدن یک باغ تابستانی باشید، اما باغ تابستانی Letny Sad در نوع خود جاذبه ی منحصر به فردی محصوب می شود. این باغ به عنوان بزرگترین پارک سنت پترزبورگ شناخته می شود و یکی دیگر از آثار پیتر کبیر است که در گذشته خانه ی تابستانی او بوده و امروزه یکی از جاذبه های معروف سنت پترزیورگ برای بازدید گردشگران می باشد. بازید از موزه روسیه که در مجاورت آن است و یک پیاده روی در میان باغ ساعات بسیار مطبوعی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. پس از یک تور کامل، گردشگران شاهد سبک مهندسی ساخت باغ های میخائیلوفسکی Mikhailovsky ، و خانه تیره رنگ پیتر کبیر خواهید شد.
6. کاخ پیتروف کبیر روسیه
این کاخ فوق مجلل یکی از خیره کننده ترین معماری های تاریخی را در میان جاذبه های سنت پترزبورک دارد. در مقایسه با خلیج فنلاند، این کاخ شامل مجموعه ای از پارک ها و کاخ هایی به نام کاخ بزرگ، قصر مونپلیسیر، قصر مارلی، هرمیتاژ پترهوف و قصر کاتیج می باشد، که معروف به کاخ های ورسای روسیه هستند. این مجموعه نیز توسط پیتر کبیر در اوایل قرن 18 احداث شده است. در فضای این باغ تعداد زیادی مجسمه و فواره وجود دارند که آن را مزین کرده اند.
95/04/19