کوالالامپور، تمدن، طبیعت و فرهنگ

کوالالامپور، تمدن، طبیعت و فرهنگ
سفر به مالزی بدون سپری کردن چند روز متوالی در کوالالامپور(پایتخت) کامل نمی شود
کوالالامپور، تمدن، طبیعت و فرهنگ
سفر به مالزی بدون سپری کردن چند روز متوالی در کوالالامپور(پایتخت) کامل نمی شود. فرهنگ این شهر ترکیبی از فرهنگ های هندی، چینی، مالایی و غربی می باشد که باعث به وجود آمدن یک ترکیب منحصر به فرد از انواع غذا، خرید و زندگی شبانه در این شهرمی شود. کوالالامپور یک شهر پر از هیجان و یکی از بهترین شهرهای جهان است که انواع غذای با کیفیت هندی (به غیر از خود هند) را ارائه می کند.
صعود به برج های پتروناس (Petronas )
این برج ها با ارتفاع 451 متر، آسمان خراش کوالالامپور به شمار می آیند. بازدیدکنندگان می توانند روی پلی که برج ها را در طبقات 41 و 42 به هم متصل کرده است، ایستاده و به تماشای چشم انداز بی نظیر اطراف بپردازند. ورودی برج ها برای بزرگسالان حدودا 85 رینگیت و کودکان 35 رینگیت می باشد. تعداد بلیط های روزانه محدود است و سریعا به فروش می رسند، بنابراین بهتر است در ساعات اولیه روز برای بازدید از آنها بروید. توصیه می کنیم که شبانه نیز سری به این مکان بزنید تا بتوانید عکس های فوق العاده ای از نمای آنها در شب نیز داشته باشید.
انقدر غذا بخورید تا منفجر شوید
غذاهای هندی، چینی، مالایی و غربی از جمله غذاهای رایج کوالالامپور هستند. ترکیب چند فرهنگ در کوالالامپور تنوع بالایی از غذا را در این شهر ایجاد کرده است. رستوران های "هند کوچک" (Little India) و "شهر چینی ها" (Chinatown) غذاهای شگفت انگیزی را با قیمت های بسیار مناسب عرضه می کنند. سعی کنید غذاهای مختلفی را در این شهر امتحان کنید.
محو تماشای مسجد "نگارا"(Negara ) شوید
"نگارا" مسجد ملی مالزی است. این بنا در میان یک مجموعه باغ به مساحت 13 هکتار قرار داشته و ظرفیت 15000 نفر را دارد. از ویژگی های برجسته ظاهری مسجد می توان به گنبد آبی رنگ و مناره 73 متری آن اشاره کرد.
در پارک "دریاچه گاردن" (Gardens ) پیاده روی کنید
این پارک در نزدیکی "شهر چینی ها" و ایستگاه اصلی قطار قرار دارد که به طور شگفت انگیزی شبیه یک جنگل است. شما می توانید در این پارک از باغ پرندگان و موزه هنر اسلامی نیز دیدن کنید. همچنین می توانید برای گشت در دریاچه نیز قایق اجاره کنید.
صعود به بالای برج "منارا" ی کوالالامپور (Menara)
یکی دیگر از اماکن مهم گردشگری در کوالالامپور برج "منارا" است که با ارتفاع 240 متری، بر محیط اطراف خود سایه می افکند و پنجمین برج بلند جهان می باشد. دیدن پرنده ها از روی سکوی دید این برج و یا غذا خوردن در رستوران چرخشی آن به مراتب جذاب تر از دیدن برج های پتروناس از سکوی دید آن است. ورودی بزرگسالان حدودا 105 رینگیت و کودکان 55 رینگیت می باشد. برخی نمای منارا را به نمای برج میلاد تهران تشبیه می کنند.
غارهای باتو (Batu)، شگفتی طبیعی کوالالامپور
در شهری پر از آسمان خراش و فروشگاه های پرجمعیت، بسیار جالب است که با یک شگفتی طبیعی روبرو شوید. غارهای باتو یکی از زیبایی های طبیعی این شهر می باشند. پس از بالا رفتن از 272 پله، با مجسمه طلایی رنگ و بسیار بزرگ "موروگان" (Murugan ) روبرو می شوید و وارد بزرگترین غار از این سه غار می شوید: یعنی غار "کلیسای جامع". به هنگام ورود، از ارتفاع 100 متری سقف غار و معابد آراسته شده ی هندو شگفت زده خواهید شد. ورودی این غارها رایگان است، اما اگر تعداد بازدیدکنندگان خارج از معبد بسیار زیاد باشد، ورودی با تهیه بلیط همراه خواهد بود.
در سرزمین بازی برجایا (Berjaya) کمی بچگی کنید
این مکان که واقع در میدان برجایا می باشد، یکی از مهیج ترین شهربازی های کوالالامپور است. علاوه بر دستگاه های تفریحی مختلف و هیجان انگیز، یک پارک آبی، باغ و سرزمین های عجایب دیگری نیز در این مجموعه وجود دارند. ورودی بزرگسالان حدودا 51 رینگیت و برای سالمندان و کودکان امکان تخفیف وجود دارد.
در جشنواره تایپوسام (Thaipusam) شرکت کنید
این جشنواره از مراسمات دین هندو است که معمولا در ماه ژانویه برگزار می شود. هر ساله بیش از یک میلیون نفر مردم محلی و هزاران گردشگر برای برگزاری این جشنواره به غارهای باتو می آیند. اگر در ژانویه به این شهر سفر کنید می توانید با یک تیر دو نشان بزنید و علاوه بر دیدن غارهای باتو در این جشنواره نیز شرکت کنید. شرکت کنندگان در این جشنواره اشیا تزیین شده سنگین وزنی را روی دوش خود حمل می کنند که نمادی از تحمل و بردباری می باشد.
96/04/13