تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

اسپانیا، کشوری پر از شور و هیجان و هزینه های مقرون به صرفه

اسپانیا، کشوری پر از شور و هیجان و هزینه های مقرون به صرفه
بزرگ ترین کشور جنوب اروپا اسپانیا است که سالانه گردشگران بی شماری از سراسر کشور را به خود جذب می کند. در این سرزمین زندگی روزانه آرام و پر از فراغت است. شاید برخی از مسافران از ساعت های محدودی که فروشگاه ها در اسپانیا فعالیت می کنند شکایت کنند. اما این یک دیدگاه اسپانیایی است که به آرامی حرکت کنید، از خود و زندگی لذت ببرید، به خوبی غذا بخورید و استراحت کنید. این دیدگاه جذبه خاصی به این کشور می بخشد و باعث می شود بارها و بارها تمایل به سفر به این کشور را داشته باشید. اسپانیا یک کشور زیبا و جالب با ویژگی های منحصر به فرد بسیار و تنوع منطقه ای می باشد. مادرید و بارسلونا از شهرهای پرانرژی و خاص این کشور هستند، سبک زندگی در کشور باسک در شمال اسپانیا کاملا با جنوب متفاوت است. اسپانیایی ها عاشق گردشگران و میزبان خوبی برای غریبه ها هستند، و از طرفی همیشه خنده رو بوده و از زندگی لذت می برند. این کشور پر ذوق و پرشور بر خلاف کشورهای اروپایی دیگر، با کیف پول شما خیلی مهربان خواهد بود!
کجا برویم؟ چه کار کنیم؟
از منوی روز با خبر شوید

اکثر رستوران ها یک "منوی روز" دارند که از بقیه منو ها ارزان قیمت تر است و برای نهار حدود 7-9 یورو تمام می شود. این یک روش خوب برای صرفه جویی در هزینه غذاهای خوشمزه اسپانیایی می باشد. سعی کنید شام را بیرون نخورید - خیلی گران قیمت تر از وعده نهار است!

مادرید را کشف کنید!
پایتخت کشور اسپانیا که با موزه ها، تاپاس ها (پیش غذاهای کوچک حاضری خوشمزه) و شب های پر شور و هیجان خود معروف است. حتما از "پرادو"(Prado) بازدید کنید که یکی از بزرگترین موزه های جهان است، ضمنا کاخ سلطنتی را نیز ببینید. همچنین برای پیاده روی در میدان اصلی شهر یعنی "شهردار پلازا" (Plaza Mayor) وقت بگذارید.
جشن گوجه فرنگی را فراموش نکنید!
اگر یکی از روزهای سفر شما چهارشنبه آخر ماه آگوست باشد، حتما برای حضور در جشنواره گوجه فرنگی در شهر "بونل" آماده شوید. ده ها هزار نفر در این روز راهی این شهر کوچک می شوند تا چندین تن گوجه فرنگی را به سمت یکدیگر پرتاب کنند. این جشن جالب ترین و سرگرم کننده ترین اتفاق سفرشما خواهد بود. بلیط جشنواره حدودا 10 یورو است.
زیباترین جزایر اروپا: جزایر اسپانیا
برای استراحت و لذت بردن از تعطیلات خود، زیبا ترین جزایر را در کل اروپا انتخاب کنید. در طول ماه های جولای و آگوست هزینه ورود به این جزایر بسیار گران است بنابراین اگر می خواهید صرفه جویی کنید ترجیحا در فصل بهار سفر کنید. اگر عاشق سواحل، گشت و گذار، پیاده روی یا دوچرخه سواری هستید، حتما به این جزایر (به خصوص Gran Canaria) سر بزنید. نا امید نخواهید شد.
از مسجد جامع "کوردوبا" بازدید کنید
به مراتب عالی ترین مکان عبادت مسلمانان در اسپانیا مسجد جامع "کوردوبا" (Cordoba) است. طاق های غول پیکر، ستون هایی از جنس یشم، طبقات مرمرین، سرکنج های نماز طلایی رنگ، و زیارتگاه های الهام بخش و موزاییکهای مربوط به زمان بیزانس که کوردوبا تحت نفوذ مسلمانان بود، این شاهکار هنری را تشکیل می دهند.
قطعا سفر به بارسلون در اول لیست شما قرار دارد
مانند مادرید، بارسلونا نیز با زندگی پر جنب و جوش و شب بیداری ها و خیابان های تاریخی خود معروف است. در این شهر بوی تاریخ گذشتگان را به وضوح استشمام خواهید کرد. مردم شهر تا ساعت 10 می خوابند و شام خود را در نصف شب میل می کنند. شب برای آنها آغاز تفریح و لذت بردن از غذاهای خوشمزه است. موزه تاریخی را حتما ببینید، که یکی از بهترین موزه های کل اروپا است. بارسلونا از شهرهای به شدت مورد توجه گردشگران از کل جهان می باشد. شکی نیست که خیلی وقت پیش سفر به این شهر را در اولویت لیست خود قرار داده اید.
مسابقات گاو بازی را از دست ندهیم
در این مسابقه که در ماه جولای در پامپلونا (Pamplona ) برگزار می شود، انسان های شجاعی را که جرات ایستادن در کنار خیابان و تماشای آنها را دارند به خود جذب می کند. اگر برای تماشای گاوبازی هم هیجان نداشته باشید، در این مراسم چند روزه می توانید در خوردن غذاهای خوب، پوشیدن روسری های قرمز و جشن گرفتن با مردم محلی اسپانیا شریک باشید.