تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

دیدنی های سن پترزبورگ

دیدنی های سن پترزبورگ
سن پترزبورگ یکی از شهر های بزرگ و دیدنی اروپا است که توسط پتر کبیر در کنار رود نوا و در فراز خلیج فنلاند در دریای بالتیک ساخته شده است.این شهر تاکنون نام های زیادی عوض کرده است در زمان هر سلطنت نامش عوض می شده اما امروزه با نام اولیه خود برگشته و اصالتش را حفط کرده است.

در هر گوشه از این شهر داستان و تاریخچه ای نهفته شده است که با تغییرات و مدرن شدن امروزه ی آن سن پترزبورگ را به یک شهر زیبا و هیجان انگیز تبدیل کرده است که سالانه افراد زیادی برای دیدن و به بدست آوردن تجربه های گوناگون به سن پترزبورگ سفر می کنند و خاطرات خوشی را برای خود می سازند.

امروزه سن پترزبورگ شهر مرکز فرهنگ و هنر در روسیه است و مکان های دیدنی بسیاری را دارد که اگر بخواهید دیدنی های آن را ببنید نیاز است که چندین روز وقت بذارید زیرا بسیاری از سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است و وسعت بسیاری دارد همچنین بنا های و دیدنی های متعددیرا شامل می شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با دیدنی های سن پترزبورگ آشنا کنیم و همراه سفرتان باشیم.

جزیره ی واسیلوسکی Wasilsky Island
واسیلوسکی یکی از زیبا ترین و بزرگ ترین جزیره های سن پترزبورگ است که شگفتی های و دیدنی های زیادی را در خود جا داده است مثل مجسمه ابوالهل که متعلق به قرن 15 مصر است که در مسیر رودخانه قرار دارد یاموزه ی عجایب ژنتیکی که در آن اسکلت وقلب مستخدم پتر کبیر در آن وجود دارد که یاد آور تاریخ و هنر است .

این جزیره به عنوان یکی از مناطق اصلی سن پترزبورگ است که مرکز علم و فرهنگ نیز می باشد اسیلوسکی یکی از بهترین مناطق برای گشت و گذار و تفریح است .

کاخ پترهوف Petrauf Palace
این کاخ به نامش گرفته شده از پترکبیر است که که دستور ساختش توسط خود پتر کبیر داده شده است و کاخ را به همسر خود هدیه کرده است،کاخ پترهوف در سواحل خلیج فنلاند است معماری این کاخ به سبک اروپایی است و در پترهوف یک کارخانه ساعت سازی از زمان های قدیم مشغول به کار است که تا به امروز پابرجا مانده است.

پترهوف به دلیل داشتن باغ‌های متعدد، فواره‌ای فراوان، آبشار‌های زیبا و همچنین مجسمه‌هایی از جنس طلا که هر کدام از آن‌ها نشان دهندهی گذشتگان و حقیقت های تاریخی است ، مشهور می‌باشد و این کاخ را در میان کاخ‌های سلطنتی شهرت بسیاری دارد.

خیابان نوسکی پروسپکت Nevsky Prospect Avenue
خیابان نوسکی پروسپکت این خیابان معروف ترین خیابان درسن پترزبورگ و حتی روسیه است

این خیابان توسط یک معمار فرانسوی در زمان پتر کبیر (تزار یکم)ساخته شده است و زیبایی این خیابان به حدی زیاد است که چشم هر بیننده ای را خیره می کند. همیشه خیابان نوسکی را با شانزلیزه مقایسه میکنند و اصلی ترین تفریح این خیابان غذا خوردن رستوران های شیک و خرید کردن در مجتمع های بسیار زیبا و مدرن است با این وجود در نوسکی ساختمان هایی با معماری های بسیار زیبا و درخشان وجود دارد در واقع می توان گفت نظیر این خیابان بسیار کم است.

موزه آرمیتاژ Museum Armitage
یکی از افتخارات ملی روسیه وجود موزه ی آرمیتاژ است که بزرگترین موزه ی فرهنگ و هنر جهان محسوب می شود. نام این موزه ریشه ی فرانسوی دارد به معنای (خلوت)است واما این موزه شامل مجموعه ای از قدیمی ترین کلکسیون های نقاشی و آثار های هنری تراز اول دنیا است، به طوری کلی آثار در 5 ساختمان مجزا قرار دارند که به هم متصل می شوند، معماری این موزه بسیار زیباست که در مجموع یکی از دیدنی های مهم سن پترزبورگ به حساب می آید. این کاخ در گذشته محل زندگی تزار ها بوده و آثار سلطنتی زیادی در آن موجود است اما با این حال فقط 3درصد را از کل آثار سلطنتی شامل می شود.
کاخ کاترین Catherine's Palace
کاخ کاترین یا همان دهکده ی تزارها که در 30 کیلو متری سن پترزبورگ در محلی به نام تزارسکو قرار دارد، این قصر محل اقامت تابستان های کاترین همسر پتر کبیر بوده است که امروزه به یکی از مهم ترین دیدنی های روسیه تبدیل شده است یکی از زیبا ترین قسمت های این کاخ اتاق کهربا است که تمام وسایل موجود در این اتاق از میز، صندلی، تزیینات دیواری و... همه از جنس سنگ کهربا هستند اما در زمان جنگ جهانی دوم تمام کهربا ها توسط آلمانی ها به غارت رفت و مجدد این اتاق بازسازی شد دوباره برای بازدید آماده شده است.
میدان کاخ Palace Square
در قلب سن پترزبورگ میدان باشکوهی وجود دارد به نام میدان کاخ یا میدان قصر که دور تا دور آن راساختمان های مجلل گرفته است این میدان توسط یک معمار ایتالیایی ساخته شده است، میدان کاخ نقش مهمی در تاریخ روسیه داشته است و شاهد خوشونت تزار ها بوده است ولی امروزه شاهد صلح و آرامش بیشتری است، در این میدان مراسم های مهم و تظاهرات ها، کنسرت ها،جشنواره ها انجام می شود.

در وسط میدان ستونی به نام الکساندر وجود دارد که نماد پیروزی در مقابل ناپلئون است و طراحی این ستون توسط یک معمار فرنسوی انجام شده است وستون اکساندر نماد میدان کاخ می باشد.

کلیسای منجی بر خون ریخته شده Savior on Spilled Blood
یکی از بهترین دیدنی های سن پترزبورگ کلیسا ی منجی بر خون ریخته شده است که در خیابان نوسکی است و نمای خارجی ایم کلیسا مانند کایسای سنت باسیل است و دارای 5 گنبد می باشد و پر نقش و نگار ترین کلیسای سن پترزبورگ به حساب می آید و دارای سبک کلاسیک روسی است و ساخت آن در قرن 18 آغاز شده است و نام رسمی آن رستاخیز مسیح می باشد

هزینه ساخت این کلیسا توسط خانواده ی سلطنتی تامین شده است و ساخت آن 24 سال زمان برده است.

این کلیسا محل قتل تزار الکساندر دوم نیز می باشد می توانید در این کلیسا محل قتل را از نزدیک ببینید.