تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

راهنمای سفر به کازان

راهنمای سفر به کازان
شهر کازان یا قازان یا غازان که در گذشته پایتخت تاتار ها بوده است و قدمت زیادی دارد و نامش به همان زبان تاتاری گذاشته شده است و اکثریت مسلمان ها در این شهر هستند و امروزه هشتمین شهر پرجمعیت روسیه است این شهر به شهر مناره ها معروف است چون مناره های بلند کازان که نشان از آسمان هم معلوم است، درکازان ر شما به وضوح ترکیبی از فرهنگ روسی و تاتاری را در معماری، مذهب، فرهنگ، سبک زندگی و... مردم می بینید به همین دلیل در سفر به روسیه حتما سری هم به این شهر زیبا سری بزنید به شهری که به رنگارنگی تمدن و اقوامش معروف است می تواند سفری ماجراجویانه و هیجان انگیز باشد .این شهر هیجان انگیز یکی از بهترین شهر های روسیه است که امکانات و معماری های پر زرق و برق و منظره های دلفریبی که دارد گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

این شهر از مراکز صنعتی بازرگانی روسیه به حساب می آید و همین طور یکی از امن ترین شهر های دنیا کازان است که پلیس های این منطقه تمام سعی و تلاششان را برای امنیت مردم و مسافران می کنند.

به هر نقطه ای از دنیا که بخواهید سفر کنید حتما برایتان بعضی سوال ها پیش می آید مثل: در چه فصلی مناسب است برای این سفر ؟ به کدام هتل بروید؟ چه لباسی بپوشیم ؟ و..... ما در این مقاله قصد داریم شما را آماده ی سفر به شهر زیبای کازان کنیم و در خصوص این شهر اطلاعات مفیدی را در اختیار شما همراهان عزیز بذاریم.

فصل مناسب برای سفر به کازان
کازان آب و هوایی گرم و معتدل دارد و اگر می خواهید در فصل مناسب به کازان سفر کنید بهترین فصل; فصل تابستان است چون گرم ترین ماه سال مرداد و سرد ترین فصل سال بهمن است و بارندگی ها در فصل بهمن اتفاق می افتد و در فصل تابستان شما می توانید این شهر را سرسبز همراه با آب های روان ببینید و به گشت و گذار مشغول شوید. اما به نکته ای توجه کنید اگر در فصل تابستان رفتید سعی کنید لباس هایی انتخاب کنید که گرما اذیتتان نکند.
اقامت در کازان
یکی از مهم ترین دغدغه ها در سفر این است که در طی مدت سفر به کدام هتل برویم ؟چه مقدار بودجه برای اقامتگاه مون در نطر داریم ؟آیا می تونیم محل دلخواه رو پیدا کنیم ؟

در اینجا باید گفت تمام فکر های قدیمی را دور بریزید و با خیال راحت دنبال هتل یا اقامتگاه مناسب بگردید و اصلا نگران نباشید چون شما با هر بودجه می توانید اقامت خوبی را تجربه کنید چون در تمامی شهر های روسیه مثل کازان تدابیری برای اقامتات گردشگران در نظر گرفته شده است و شما گزینه های بسیاری دارید از هتل های پنج ستاره ی بسیار لوکس گرفته تا اجاره کردن اتاق در منزل روس ها و هاستل ها ... .

در کازان چی بخوریم
روس ها از لحاظ عادت های غذایی مثل ایرانی ها هستند اما با این حال غذا هایشان شهرت جهانی ندارد اما مطمئن باشید این غذا ها لذیذ هستند مخصوصا برای ما ایرانی ها که غذا های چرب و کربوهیدراتی را ترجیح می دهیم، با این حال با وجود گردشگران بسیار که سالانه به روسیه و شهر های مختلف اش سفر می کنند و از کشور های دور و نزدیک می آیند و هر کدام عادت های غذایی متفاوتی دارند بنابراین رستوران های بین المللی زیادی را می بینید که می توانید غذای دلخواهتان را در هر محیطی که دوست دارید در کنار دوستان و عزیزانتان میل کنید.
جاذبه های کازان
کازان شهر مناره ها شامل زیبایی های بسیاری است که افراد زیادی را برای بازیدید جذب می کند این شهر با دیدنی های زیبا جزو زیبا ترین شهر های روسیه محسوب می شود در این قسمت نام دیدنی های معروف که از سراسر دنیا برای دیدن این جاذبه ها به کازان سفر می کنند را نام می بریم تا در این شهر سری به محل ها بزنید و سفر هیجان انگیزی رو داشته باشید:

کلیسای رسولان پیتر و پائول کازان، موزه هرمیتاژ کازان ، معبد همه ی ادیان، بازار مرکزی ،مسجد سنگی، کرملین کازان،مسجد قل شریف، برج سویوم بایک .

اطلاعات مهم
زبان رسمی : روسی اما مردم بومی به زبان تاتاری هم صحبت می کنند.

پول رایج: روبل

اختلاف ساعت با تهران: نیم ساعت عقب ‌تر از تهران است.

شماره های اضطراری:

آتش نشانی: ۱۰۱

پلیس: ۱۰۲

آمبولانس: ۱۰۳