تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

دیدنی های کازان

دیدنی های کازان
کازان شهری با قدمت زیاد و تاریخچه ای رنگارنگ که قوم های زیادی را با ادیان مختلف در کنار هم جمع کرده و فرهنگی یک دست را در میان مردم به وجود آورده است، فرهنگی مخصوص به اهالی کازان که هر کس با هر عقیده و دینی کنار دیگران در کمال صلح و آرامش زندگی می کنند. در این شهر دیدنی های بسیاری وجود دارد که می تواند شما را غافل گیر کنید کازان به عنوان سومین پایتخت روسیه در دنیا شناخته شده است و شهر مذهبی است که تعداد زیادی از مسلمانان روسیه در کازان کنار یکدیگر جمع شده اندکه در گذشته برای عتقدات و عقاید خود ایستادگی و مبارزات بسیاری انجام داده اند تا توانستند کازان آرام امروز را ببینند. این شهر زیبا با جاذبه های فراروانی که دارد سالانه افراد زیادی را به خود جذب می کند می خواهیم در این مقاله همراه با شما دیدنی های کازان را معرفی کنیم.
کلیسای رسولان پیتر و پائول کازان
(Cathedral of the Apostles Peter and Paul)

از زیباترین جاذبه های گردشگری کازان، کلیسای رسولان پیتر و پائول می باشد که معماری منحصر به فرد و زیبایی دارد و توسط معمار روس ساخته شده است در این بنا از 98 ستون استفاده شده که هر یک از ستون یا با تزیناتش به زیبایی کلیسا اضافه می کند این کلیسا تاریخ بزرگی را در خود محفوظ دارد و از بنا های مهمی تاریخی روسیه محسوب می شود. در کلیسای پیتر و پائول کازان مقبره فرمانده روسیه در جنگ با ناپلئون قرار دارد و همچنین محل نگهداری کلید 17 شهر و قلعه اروپایی که توسط فتح شده اند است.

موزه هرمیتاژ کازان (Kazan Hermitage Museum)
یکی از مهم ترین دیدنی های شهر کازان موزه ی هرمیتاژ است که صندوقچه ی تاریخ کازان به حساب می آیدو تمام تاریخ این شهر را یدک می کشد رفتن به این موزه شما را به قعر تاریخ می برد شما با رفتن به این موزه با تاریخ روس ها و تاتار ها آشنا خواهید شد و تا حدودی از سرگذشت این شهر مطلع می شوید.
معبد همه ی ادیان در کازان (Temple of all religions in Kazan)
مجموعه عبادتگاهی مذهبی «معبد تمام ادیان» چند عبادتگاه از جمله مسجد، کلیسا، کنیسه یهودیان، معبد بودایی و همچنین عبادتگاههایی برای آیین های چینی و ژاپنی دارد. «معبد همه ادیان» را شخصی به نام «ایلدر خانوف» در شهر «کازان» ساخته و هدفش گرد هم آوردن معابد ۱۶ دین تاریخ بشر در یک مکان بوده است. در زمان حاضر در معبد همه ی ادیان، مراسم های مذهبی برگزار نمی شود. مطابق طرح خانوف در این مرکز در آینده سالن های مختلف انواع ملیت ها ازجمله سالنی ویژه ایران بنا می شود.

این مجموعه هنوز تکمیل نشده است و معابد بسیار دیگری نیز قرار است به آن اضافه شود. ساخت مجموعه معبد تمام ادیان از سال 1994 شروع شده است.

این معبد در بخش «آراکچینو» در حومه شهر قازان (کازان) قرار گرفته است.

بازار مرکز کازان (Kazan Central Market)
قدم زدن در بازار میان اجناس مختلف می تواند شما را هیجان زده کند و کنجکاوی شما را تحریک کند، بازار مرکزی کازان در قلب شهر قرار دارد و دسترسی به آن آسان است می توانید ساعت ها در این بازار قدم بزنید به مغازه های مختلف سر بزنید سوغاتی و یادگاری های زیبا بخرید و لذت ببرید و در این میان با فرهنگ مردم کازان هم آشنا شوید . سبک زندگی بومیان این منطقه را از نزدیک تماشا کنید.
مسجد سنگی کازان (Kazan Stone Mosque)
مسجد مرجانی کازان به عنوان اولین مسجد سنگی روسیه شناخته می شود. این در شهر کازان روسیه در منطقه ی اسلو قرار دارد دستور ساخت این بنا را کاترین دوم صادر کرده و به افتخار نام امام جماعت پیشین خود شهاب الدین مرجانی مسجدنام مرجانی گرفته است.

فضای داخلی این بنا ترکیبی از معماری سن پترزبورگ، نقاشی های تزئینی باروک و تاتار است و این تلفیق زیبایی بنا را دو چندان کرده است ودیوارهای سفید و سقف سبز این مسجد که شب ها نورپردازی منحصر به فردی روی آن ها انجام می شود جلوه ی خاصی به شهر داده است .

کرملین کازان (Kremlin Kazan)
کرملین کازان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر است که در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. کرملین کازان تنها بخش باقی مانده از قلعه تاتارها در روسیه است که قدمت بخش‌هایی از آن به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد. کرملین یا ارگ کازان به به دستور ایوان مخوف ساخته شده است و امروزه چندین موزه هم در این ارگ وجود دارد که تارخ گسترده ی تاتار ها و نفوذ فرهنگ روسی به این منطقه را نشان می دهد.
مسجد قل شریف کازان (Mosque of Qar Sharif Kazan)
مسجد قل شریف بزرگترین مسجد روسیه بوده که در شهر کازان قرار دارد و یکی از اصلی‌ترین مساجد روسیه است که در قرن شانزدهم میلادی و به زیبایی و با ظرافت خاصی ساخته شده است. مسجد قل شریف هم اکنون یکی از نمادهای شهر کازان و از جمله بناهای اصلی این شهر است که گردشگران زیادی را نیز به خود جذب می‌کند.
برج سویوم بایک (Soyum Tower)
یکی از زیبا ترین برج های کازان برج سویوم بایک است که مردم کازان روایت های زیادی را راجبه این برج نقل می کنند و داستان های زیادی در مورد این برج افسانه ای وجود دارد این برج بلند یکی از نماد های شهر کازان است تاریخ ساخت این برخ به طور دقیقر مشخص نیست اما به طور حدودی می گویند ساخت آن در قرن 18 بوده است.