تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

10 کاری که در سفر به شانگهای باید انجام دهید

10 کاری که در سفر به شانگهای باید انجام دهید
شانگهای به عنوان بزرگترین و مرفه ترین شهر چین به دلایل مختلفی ارزش بازدید را دارد؛ چرا که فضای این شهر، رازآلود و خاص است. در ادامه، مواردی را ذکر می کنیم تا در سفر به شانگهای این مکان ها را در برنامه گشت و گذار خود جای دهید.

1. مگلو (Maglev)
قطار مگلو باعث می شود واقعاً حس کنید به یکی از شهر های مدرن دنیا سفر کردید؛ این قطار سریع و سیر حدود دو برابر سرعت رولر کوستر (ترن هوایی پارک بازی) سرعت دارد؛ به طوری که فقط در ۸ دقیقه 30 کیلومتر را طی می کند. برای آشنایی بیشتر با این شاهکار مهندسی و جزئیات آن می توانید از موزه ماگلو دیدن کنید.
2. سفر کشتی کروز در رود Huangpu و قدم زنی در Bund
قدم زدن در پل بوند هم جزء مواردی است که در سفر به شانگهای نباید از دست دهید. این پل، شانگهای را در رودخانه‌ی هانگپو به دو بخش تقسیم می کند و با وجود آسمان خراش ها در امتداد رودخانه، منظره‌ی مدرن و بی نظیری ایجاد کرده است. ما توصیه می کنیم برای دیدن این مناظر یک قایق تفریحی کرایه کنید.

3. موزه شانگهای
این موزه شیشه ای در نزدیکی جاده نانجینگ از بزرگترین آثار هنری چین محسوب می شود. از جمله اشیای دیدنی این موزه می توان به سازه های سرامیکی، برنزی و مجسمه های باستانی اشاره کرد.

شاید چشم اندازی از سال 2020 هم بتوانید در سالن نمایشگاه طرح و برنامه شهری شانگهای مشاهده کنید.

4. فضای سبز فوق العاده باغ یویوآن (yuyuan)
کمی دورتر از پل باند، باغ باستانی‌ای از سلسله مینگ Ming قرار گرفته است. دکور و طراحی پل ها، بتکده ای رنگارنگ و دیوار اژدها، همچنین پارتیشن هایی با طراحی اژدها با به کارگیری سنگ یشم نفیس، از زیبایی و معماری های بی نظیر این باغ باستانی است.

5. نمای چشم پرنده (چشم انداز Bird’s-eye)
بلندترین نقطه شهر شانگهای این مکان است که در پنجمین ساختمان بلند در دنیا، واقع در برج تلویزیونی مروارید شرقی واقع شده است. اگرچه چشم انداز خیره کننده‌ی این محل از هر طبقه فوق العاده است، اما باز هم به شما توصیه می کنیم که از بالاترین طبقه یعنی از طبقه 100ام زیبایی کلان شهر شانگهای را آن هم هنگام غروب و طلوع خورشید مشاهده کنید.

6. اوقات خوش در دیزنی لند
تلفیق جادویی دیزنی با عناصر فرهنگی منحصر به فرد چین، در پارک دیزنی لند شانگهای به چشم می خورد. این پارک 6 تم متفاوت دارد. به محض ورودتان به پارک، با یک دنیای هیجان انگیز و ماجراجویانه روبه رو می شوید. در سفر به شانگهای، پارک دیزنی لند می تواند مکان مفرح برای شما به همراه خانواده و دوستانتان باشد.

7. رستوران گردون در برج تلویزیونی
در سفر به شانگهای علاوه بر لذت اقامت در هتل گردون این برج می توانید تجربه‌ی این را داشته باشید که از ارتفاع 350 متری زمین شهر را تماشا کنید.

این ساختمانِ جذابِ 3 پایه، 11 حوزه و 15 رصدخانه برای تماشای مناظر زیبای شانگهای دارد. اگر می خواهید از این شهر بیشتر بدانید از موزه تاریخی شهر شانگهای دیدن کنید.

8. سیرک بین المللی شانگهای
این سیرک دارای اجراهای زنده از هنر ملی چین و اجراهای بین المللی، از رقص و موسیقی گرفته تا آکروبات بازی هنرمندان، است. اجرای زنده‌ی حرکات نمایشی توسط حیوانات دست آموز شده از دیگر نمایش های این سیرک است.

این سیرکِ بزرگ، نمایش هایی مختص دستاوردهای مدرن، از جمله اولین مأموریت کشتی فضایی و قطار ماگلو را دارا می باشد.

9. قدم زنی در اطراف شهر آبی-جوجیاجیائو (Zhujiajiao)
با کمی حوصله و قدم زنی می توانید شاهد جاذبه هایی همانند کانال های خارق العاده، پل ها و معماری زیبای این شهر باشید. اگر حوصله ی پیاده روی نداشتید می توانید با قایق یا کشتی بروید.کوتاه ترین مسیر، بین کانال ها و طولانی ترین گردش در اطراف شهر است. پل قوس دار شانگهای از موارد قابل توجه این شهر است که حدود 70 متر طول و 5.8 متر ارتفاع دارد.
10. خرید در جاده نانجینگ
جاده معروف نانجینگ مانند خیابان پنجم نیویورک است. تکاپوی تجارت چین و حضور خرده فروشان از تمام نقاط دنیا در طول این جاده ی معروف دیده می شود.

معماری به کار رفته در ساختمان ها از ویژگی خاص این جاده محسوب می شود. شاید عکاسی از مجسمه های تاریخی چینی در »کمربند طلایی« برایتان از سفر به شانگهای خاطره به جای بگذارد.