تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

10 کاری که در سفر به پکن باید انجام بدید

10 کاری که در سفر به پکن باید انجام بدید
پکن بیش از 800 سال به عنوان پایتخت چین یکی از بهترین بقایای گذشته امپریالیست چین شناخته شده و قطب فرهنگی چین محسوب می شود.

در عین اینکه تاریخ گذشته پکن دلیل اصلی جذب توریست است، عصر مدرن هم سبب می شود که مردم از سراسر دنیا به این شهر سفر داشته باشند.

در این مقاله برایتان خلاصه ای از بهترین های پکن را آورده ایم.

1. پیاده روی در دیوار بزرگ چین
طول دیوار بزرگ چین به 4000 مایل می رسد. چندین بخش مختلف در دیوار بزرگ چین در اطراف پکن وجود دارد، بخش های بازسازی شده و بخش های ناهموار و سنگی.

پیشنهاد می کنیم که در Mutianyu پیاده روی داشته باشید، باشکوه ترین قسمت ترمیم شده دیوار چین! اگر هم به دنبال هیجان هستید حتما از بخش Jiankou دیدن کنید. Jinshanling نیز محبوب ترین مسیر پیاده روی در دیوار است که با معماری زیبا و اصیل چین بیشتر شما را آشنا می کند.

2. بازدید از شهر ممنوعه
شهر ممنوعه بهترین قصر امپراطوری حفاظت شده ی چین و بزرگترین سازه مجلل باستانی در جهان است.

سفر به شهر ممنوعه به معنی تجربه ی چند ساعت بودن خارج از جمعیت انسانی، کشف گنجینه های پنهان کاخ، کشف تاریخ و فرهنگ این منطقه ی خارق العاده است.

3. با کرایه یک ریکشا در هوتونگ ها گشت و گذار داشته باشید
ریکشا کالسکه هایی است که با دوچرخه حرکت می کنند، هوتونگ نیز کوچه های باریکی است که این کالسکه ها شما را به آنجا می برند.

این کوچه های پر پیچ و خم و قدیمی دنیای دیروز چین و سبک زندگی مردمان را در آن زمان نشان می دهد. برای دیدن این تاریخچه از نزدیک می توانید چند ساعتی را مهمان یکی از خانواده های این محله باشید.

4. قدم زنی در قصر تابستانی
کاخ تابستانی حفاظت شده ترین باغ امپریالیستی در جهان بوده و هنوز در چین مدرن بزرگترین کاخ در نوع خود است.

این مکان به خوبی می تواند سنبلی از باغ های سنتی چین باشد و به راحتی نشان دهنده ی اولین چشم انداز دست ساز در صدها سال پیش است. سوار شدن در یک قایق اژدها در رودخانه‌ی Kunming یکی دیگر از راه های لذت بردن از مناظر این باغ است.

5. میدان تیانانمن
تیانانمن بزرگترین میدان معروف دنیا (میان آرامش آسمانی به چینی) می تواند یک میلیون جمعیت را در خود جا دهد. این میدان مانند میدان تایمز در نیویورک و میدان سرخ در مسکو از مکان های مهم توریستی محسوب می شود.

با یک کتابچه راهنما به راحتی می توانید معماری و تاریخچه ی این میدان را مطالعه کنید.

6. جشن اردک کبابی در پکن
می گویند دو چیزی که شنیدن آن در پکن عادی است؛ «خوردن اردک کبابی و دیدن دیوار چین». در واقع برنامه ی سفرتان بدون خوردن این نوع کباب تکمیل نمی شود.

اردک کبابی پکن، نمادی از غذاهای پکن است. کباب اردک غالبا نازک با پوستی ترد و مقدار کمی گوشت می باشد. کباب اردک در منوی دو رستوران زنجیره ای Dadong و Quanjude وجود دارد.

7. معبد بهشت
این محراب سلطنتی جایی است که امپراطوران سلسله های مینگ Ming و چینگ Qing آن را به عنوان مقدس ترین معبد امپراطوری پکن در نظر گرفته اند. توصیف این معبد به شاهکار معماری آن مشهور است.

معبد پارک بهشت جای زیبایی برای سفر و دیدن مردم محلی مشغول به انجام کاری، از جمله تمرین تای چی، بازی شطرنج، آواز خواندن و رقص، می باشد.

8. اپرای پکن
اپرا پکن به عنوان گنجینه فرهنگی چینی ها شناخته می شود. آرایش، ماسک های صورت، لباس های زرق و برق دار، سبک آواز منحصر به فرد و هنر رقص، اپرا پکن را به یک برنامه تفریحی لوکس در اجرا تبدیل کرده است.

بهترین جا برای تماشای این اپراها تئاتر Li Yuan است.

9. بازار سوغات
بازارهای روباز پکن انواع مختلفی از سوغاتی و هنر و صنایع قدیمی را به فروش می رسانند. این بازارها مانند موزه هایی از آثار هنری اقوام مختلف، مقالات قدیمی برای استفاده روزانه و عتیقه ها هستند (البته ممکن است برخی از آنها جعلی باشند).

برای کارهای محلی مانند cloisonné، حکاکی عقیق، قطعات جید، حکاکی لاک، عتیقه جات، و مروارید آب شیرین می توانید به خیابان های Panjiayuan، Xiushui و Liulichang بروید.

10.کونگ فو یا حرکات آکروباتیک
تماشای اجرای کونگ فو یکی از هیجان انگیزترین تفریحات است که می توانید شبتان را با آن سپری کنید. بهترین نوع آن هم نمایش افسانه کونگ فو است. این نمایش بصری خیره کننده با طرح سریع گام و مهارت های هنر رزمی عالی همراه است. حتی کودکان هم ممکن است خوششان بیاید.

نمایش آکروباتیک در تئاتر چائویانگ یک رویه نفس گیر از انعطاف پذیری است که شامل باله، دوچرخه، نیروی انسانی، پریدن حلقه ها، صفحات چرخشی، صندلی ها و چترها می شود.