تماس از تهران : 1898
تماس از شهرستان : 41664166 - 021

3 روز در پاریس

3 روز در پاریس
آیا به گشت و گذار 3 روزه در پاریس فکر می کنید؟ عالیه!

به نظر ما این بهترین زمان برای سپری کردن در یکی از شهرهای اروپایی مورد علاقه ی ماست که به شما امکان بازدید از بسیاری از بهترین مکان های دیدنی و جذاب و برقراری ارتباط با شهر را می دهد.

اگر زمان بیشتری داشتید که چه بهتر؛ ولی قطعاً 3 روز برای بازدیدهای بسیاری کافی است .

برای کمک به برنامه ریزی شما، ما قصد داریم هر آنچه که شما لازم است برای گذراندن 3 روز در پاریس بدانید را با شما در میان بگذاریم.

ما قصد داریم یک برنامه ی پیشنهادی برای گردش 3 روزه در پاریس، نکاتی برای بازدید، توصیه برای محل اقامت، ایده‌مان برای زمان بازدید و حتی راه های پیشنهادی برای صرفه جویی در هزینه ها در پاریس را در اختیارتان بگذاریم.

شروع می کنیم :

فهرست : تور 3 روزه پاریس
1. برج ایفل

2.گشت رود خانه سن

3.گشت اتوبوس

4.گردش پیاده روی در پاریس

5.تور مونت پارناس

6.کلیسای مقدس

7.نوتردام

8.موزه دورسی

9.سوور

10.Arv de triomphe تست شراب

11.کاخ ورسای

12.مونت مارتره

روز اول
1- برج ایفل
برای شروع سفر خود به پاریس، راهی بهتر از بازدید از برج ایفل وجود ندارد.

بدون شک این برج مهمترین نماد شهر پاریس (حتی فرانسه) است، و بازدید از آن در سفر به پاریس ضروری است.

ما هر زمان که به پاریس سفر می کنیم حداقل یک بار از این برج دیدن می کنیم و هر بار توسط عظمت این بنای زیبا شگفت زده می شویم.

روش های متعددی برای لذت بردن در برج ایفل وجود دارد: ابتدا می توانید تنها از ویوی برج که به نظر ما قطعاً باغ های تروکادرو (Tracadero) در آن سمت رود خانه و یا باغ های Champolo mars در پشت برج زیباست، استفاده کنید.

شما همچنین می توانید به یکی از طبقات بالایی برج بروید و چشم انداز فوق العاده ی شهر پاریس را ببینید.

چنانچه این اولین سفر شماست ما این تجربه را شدیداً توصیه می کنیم .

توصیه می کنیم اگر قصد بالا رفتن از برج ایفل را دارید از قبل بلیط های خود را در سایت رسمی رزرو کنید.

ممکن است صف بلیط بسیار طولانی شود و اگر بلیطی ثبت نکرده باشید می‌بایست مدت طولانی‌ای در صف انتظار بکشید.

2- گشت رودخانه سن
یکی دیگر از تجربیات ضروری در پاریس، گشت رودخانه سن است.

این تور گردشی بسیار محبوب است و با وسایل متعددی که گشت از بالا تا پایین رودخانه را ارائه می دهند، انجام می‌شود.

ما تورBateaux Parisians River Cruise را به شدت پیشنهاد می کنیم، این گشت دقیقا از کنار برج ایفل شروع می شود، اگر Paris Pass داشته باشید، برای شما رایگان حساب می‌شود.

این گشت شامل تمام نقاط برجسته از برج ایفل گرفته تا کلیسای نوتردام به همراه راهنما می‌ باشد. پس راحت و آسوده بنشینید و نظاره گر زیبایی ها باشید.

3- گشت اتوبوسی
حالا که صحبت از آسوده نشستن شد، به نظر ما گشت اتوبوسی یک راه مناسب برای گردش در یک شهر جدید و شناخت مکان های دیدنی که می خواهیم بازدید کنیم، است.

شما می توانید یک گشت اتوبوسی در پاریس داشته باشید. این تور درست از کنار برج ایفل شروع می‌شود و کلیه نقاط دیدنی پاریس را به شما نشان دهد.

وسایل متعدد با مسیرهای مختلف در سطح شهر وجود دارند، که این تور را اجرا می کنند. اگر Paris Pass داشته باشید شامل یک تور 1 Day Big Bus می شوید.

ما به این تور رفته و از آن لذت بردیم-هم راهی آسان برای گردش در شهر است و هم می توانید همزمان با دیدن مکان های دیدنی، چیزهای بسیاری بیاموزید.

اگر چه وسایل متعددی برای این گردش وجود دارند، اما شما وسیله‌ای را انتخاب کنید که از هر لحاظی مناسب شماست.

4- گشت پیاده روی در پاریس
تمامی زمان هایی که در اتوبوس ها و قایق ها برای گردش می‌نشینید خوب هستند، اما گاهی نیاز خواهید داشت روی پیاده رو قدم بردارید!

پاریس برای قدم زدن شهر شگفت انگیزی است و یک تور پیاده روی همراه با راهنما روش بسیار مناسبی برای این کار است.

ما معتقدیم اگر قصد دارید از تور پیاده روی استفاده کنید، بهترین روز، روز اول است چرا که می توانید از راهنمای خود پیشنهادات محلی دریافت کنید، نظیر اینکه مکان های مناسب برای صرف غذا یا یک فنجان قهوه کجاست. این چنین توصیه‌هایی را شما نمی‌توانید از کتاب های راهنما دریافت کنید.

مجری‌های متعددی این چنین توری را در پاریس ارائه می دهند. ما به تورهای پیاده متعددی با Context Travel رفته‌ایم و همواره از تورهای کامل آن ها لذت برده ایم.

برای مثال آن‌ها تور پیاده روی Welcome To Paris را اخیراً بعنوان تور یک روزه کامل در پاریس اجرا کرده‌اند. (چنانچه این تور را بروید، دیگر برنامه زمان بندی ما شامل حال شما نمی شود).

اگر Paris Pass دارید شامل یک تور پیاده روی رایگان می‌شوید که روی مکان های معروف فیلمبرداری در پاریس تمرکز دارد و بسیار لذت بخش است.

5- تور مونت پارناس
اخرین آیتم روز اول در پاریس تور مونت پارناس می باشد.

ما این تور را به هر کسی که به پاریس سفر می کند، پیشنهاد می کنیم، چرا که به عقیده من این مکان بهترین ویو پاریس و برج ایفل را دارد؛ بخصوص در زمان غروب خورشید.

پس اگر می توانید زمان بازدید خود را هنگام غروب بگذارید تا شاهد غروب شگفت انگیزی بر فراز ایفل باشید و سپس روشن شدن چراغ های شهر را مشاهده کنید.

این محل شامل 2 بخش است، یکی فضای داخلی و دیگری خارجی.

بخش خارجی با شیشه احاطه شده است، اما شکاف هایی وجود دارد که می توانید عکس هایی بدون انعکاس از منظره بگیرید. همچنین می توانید با خودتان 3 پایه دوربین ببرید .

تعجبی ندارد که این محل در لیست بهترین مناطق عکاسی در پاریس می‌باشد. برای بازدید از این محل می بایست بلیط خریداری کنید، ولی برای دارندگان Paris Pass رایگان است.

روز دوم
روز دوم ما در پاریس شامل محل های نمادین بیشتری مثل بعضی از معروف ترین موزه ها و کلیساهای پاریس می باشد که تقریباً یک روز کامل زمان می برد.

پس در صورتیکه صلاح می‌بینید بر اساس علاقه خودتان آن را تغییر دهید.

6- کلیسا سینت (مقدس)
برای ما بازدید از کلیسای سینت بعد از چند بار سفر به پاریس باز هم تازگی دارد. حالا ما همه را تشویق می کنیم که آن را جزء اولویت هایشان در سفر به پاریس قرار دهند.

سینت کلیسایی نسبتاً کوچک است که از نوتردام خیلی دور نیست؛ اما فضای داخلی آن، از زمین تا سقف تقریباً از شیشه رنگی خارق العاده ای پوشیده شده است، که نفس را در سینه حبس می کند.

کلیسا مقدس قرن 13 کاملاً شناخته شده است و اندازه کوچک و بازرسی های امنیتی دلیل صف طولانی هنگام ورود است.

به همین دلیل آن را در ابتدای لیست روز دوم در پاریس قرار داده ایم، چون در نهایت هیچکس نمی خواهد وقتش را در صف بگذراند. برای بازدید هزینه ی ورودی وجود دارد.

7- نوتردام
کمتر از 10 دقیقه پیاده روی از کلیسای سینت که معروف ترین مکان مذهبی می باشد، به محل اقامت گوشت پشت، که البته بخاطر برج های دوقلو با پایه های معلق معروف است، می‌رسیم.

ساخت این بنای فوق العاده نزدیک 20 سال به طول انجامید و در سال 1345 تکمیل شد.

ورودی نوتردام رایگان است اگر چه شما باید از بازرسی امنیتی عبور کنید و گاهی صف ها طولانی هستند. اگر دوست دارید به بالای برج یا داخل مقبره بروید باید هزینه ورودی پرداخت کنید و باید زمان بازدید را از قبل رزرو کنید.

8- موزه d’Orsay
اگر به موزه ها علاقه دارید پاریس قطعا این علاقه شما را پوشش می دهد. مقصد بعدی ما موزه d’Orsay

است. اما قبل از اینکه به آن برسید باید از مسیر نوتردام تا موزه از کنار بانک نمادین پاریس قدم بزنید.

مسیر طولانی نیست اما شما کتاب فروشی هایی را خواهید دید و به این قسمت شهر علاقه مند خواهید شد.

موزه های پاریس کاملا منطقی چیدمان شده اند. 3 موزه هنری از 3 دوره مختلف زمانی.

موزه ی d’Orsay از اواسط قرن 19 تا اوایل قرن 20 را شامل می شود. شاهکار هایی از نظیر دثام ، کاندیسکی و پیکاسو را در خود جای داده است. موزه ی Louvre زمان بیش از این دوره را پوشش می دهد؛ در حالی که موزه Centre Pompidou بازه زمانی پس از این دوران را پوشش می دهد.

Centre Pompidou در این برنامه سفری نیست اما اگر دوست داشته باشید می توانید آن را جای دهید.

موزه d’Orsay بسیار شگفت انگیز است و در جایی قرار دارد که زمانی ایستگاه مترو بوده است . همچنین محوطه ی مرکزی آن بسیار زیباست؛ که به تنهایی ارزش بازدید دارد.

برای ورود به این موزه باید ورودی بپردازید، اما دارندگان Paris Pass رایگان و بدون صف وارد می شوند.

9-موزه لوور (Louvre)
اگر تنها یک موزه را در پاریس بازدید می کنید شدیداً پیشنهاد می کنیم که لوور باشد.

لوور یکی از معروف ترین موزه های جهان و جایگاه شگفت انگیزی از مجموعه های هنری که شامل مونالیزای داوینچی – مجسمه ی ونوس دمیلو و بردگان مرگ میکلاثر می باشد .

مشخصاً دیدن مونانیرا در فهرست آرزوهای بسیاری از بازدید کنندگان قرار دارد، اما این موزه تاریخ هنر از زمان باستان تا اواسط قرن 19 را پوشش می دهد و دارای آثار ارزشمند بسیاری است.

عاشقان حقیقی هنر ممکن است خود را برای روزها در این مجموعه بزرگ گم کنند. البته اگر شما هم این چنین هستید می توانید این کار را بکنید.

اگر چه با توجه به هدف اصلی این برنامه ی سفری به شما پیشنهاد می کنیم زمان بازدید خود را به 2 تا 3 ساعت محدود کنید تا بتوانید بیشتر از پاریس بهره ببرید.

همچنین به شدت پیشنهاد می کنیم یک Paris Pass یا Paris museum Pass تهیه کنید که به شما دسترسی سریع به لوور را می دهد. ولی همچنان باید در صف امنیتی قرار بگیرید ولی صف دسترسی سریع بسیار سریعتر از صف عمومی حرکت می کند.

10- Arc De Triomphe
می خواهیم روز دوم سفر به پاریس را با بازدید از این مکان به پایان برسانیم.

از موزه لوور به راحتی می توانید با وسیله نقلیه عمومی خود را به این محل برسانید یا با پای پیاده از Chainb Elyses به این محل برسید.

این دروازه تاریخی اززمان انقلاب فرانسه و جنگ های ناپلئون به یادگار مانده است. اگر در زمان مناسب به بازدید از این دروازه بروید می توانید از بالای این دروازه منظره ی عالی شهر و حتی برج ایفل را مشاهده کنید.

روز سوم:
در آخرین روز از برنامه ی 3 روزه ی سفر به شهر رومانتیک پاریس کاخ های معروف و سلطنتی را قرار داردیم.
11- کاخ ورسای
قشنگی سفر پاریس در این سه روز اینجاست که کمی از مرکز شهر دور شوید.

پیشنهاد ما برای روز سوم بازدید از ورسای، کاخی خارق العاده که به عنوان تخت سلطنتی فرانسوی ها بود.

برای این که بتوانید کاملاً از کاخ دیدن کنید توصیه می کنیم نصف روز از روز سوم خود را به تماشای کاخ اختصاص دهید.

توصیه ما این است که اول وقت مراجعه کنید چرا که مکانی مشهور و محبوب توریستان است و هر روز تعداد بازدید کنندگان بالا می رود.

این کاخ دارای باغی بسیار زیبا است که با قدم زنی در آن می توانید از زیبایی آن لذت ببرید.

در این کاخ که بخش های مختلفی وجود دارد، مانند تالار آینه، آپارتمان های پادشاهان بزرگ. همچنین بیرون از کاخ، جاهای دیدنی بیشتری نیز وجود دارد.

پیاده روی در باغ باورنکردنی است. علی الخصوص در ملک ماری آنتوآنت؛ محوطه ای کوچک ولی در عین حال شامل مزرعه ای نقلی، معابد و مسیرهای پیاده روی است که می توانید از آن بسیار لذت ببرید.

برای بازدید از کاخ ورسای به راحتی می توانید از مرکز پاریس به قطار های (RER c ) خود را به این مکان بی نظیر برسانید.

موردی که باید برایتان متذکر شویم این است که Travel Card در این مکان غیرفعال است.

این کارت فقط در منطقه های 1 تا 3 شهر پاریس فعال است.

12- Montmartre
اگر توانستید از کاخ ورسای دل بکنید، توصیه میکنیم پایان روز سوم را در منطقه ی مونتمارتر بگذرانید.

این قصر در بالای تپه ای بزرگ بنا نهاده شده است. این منظقه از پاریس به عنوان خانه مشهور هنرمندان شناخته شده و افرادی مانند پیکاسو، زمانی از عمر خود را در این کاخ گذرانده اند. هنوز هم هنرمندان معاصر از این مکان الهام می گیرند.

مونتمارتر یک پیچ و خم رویایی از کافه ها، کوچه های کوچک با فروشگاه های کوچک است که برای بازدید رایگان هستند.

اگر برای بازدید رفتید با هزینه ناچیزی می توانید ار برج بالا بروید. مونتمارتر نیز مکانی معروف، زیبا و زبان زد است که گردشگران برای دیدن غروب خورشید از میان ساختمان های شهر به سراغ اینجا می آیند؛ و چه چیزی بهتر از اینکه روز سوم برنامه تان را به غروب خورشید به پایان برسانید؟!